Nevím, zda opravdu zlobivá, či spíše vynalézavá. Jako malá v jeslích jsem měla třeba postýlku mimo dosah ostatních dětí - prý jsem je štípala. O něco starší, ale stále ještě v jeslích, se mi podařilo zamknout se s dětmi v herně. Problém byl v tom, že tam nebyla žádná "teta" z těch, které se o nás ten den staraly, a já dveře už nedokázala odemknout. Nikomu se nic nestalo, ale dveře musel otevřít zámečník. Takže je jasné, že tyto příběhy si nepamatuji, znám je z vyprávění rodičů.

Na další si již pamatuji. Bylo mi 6, na podzim jsem šla do 1. třídy. Moc jsem toužila po ofině, maminka však nedovolila. Tak jsem jeden večer vzala nůžky a stříhala. Byla jsem nemocná a byla u babičky, která zrovna spala u rádia. Upozorňuji, že jako zrcadlo sloužila osvícená stupnice rozhlasového přijímače a vlasy jsem "pečlivě uklidila" (hodila jsem je za postel). Podle mého to muselo vypadat hrozně (bohužel fotky z té doby nemám). Ještě po půl roce se odborník v jedné malé vísce na Beskydsku podivoval nad tím, kdo že mi to tak hezky ostříhal.

A poslední příběh, na který si velmi dobře vzpomínám. Mám bratra o 10 let mladšího. S rodiči jsme chodili na pravidelné nedělní odpolední procházky. My s bráškou jsme byli vypraveni dřív a čekali jsme na rodiče před domem. Bráška byl ještě v kočárku, poměrně brzo usnul a mě čekání nebavilo. Stačilo ho párkrát štípnout, on se rozplakal a rodiče byli za chvíli u nás. Teprve později mi došlo (při čtení knížky pana Horníčka), že měli někde ukryté housle, a protože jsme měli doma pianino, tak si určitě hráli nějaká dueta. Ven ale nic nebylo slyšet.

A moje 3 dcery? Zlobily také, ale nijak se to nevymykalo obvyklé míře. Klíče od pokojů jsme kdysi dávno raději uklidili. Nikdy jsem nedopustila, aby na nás (oba rodiče) museli čekat před domem. A pokud jde o účesy - raději jsem jim dovolila ofiny i jiné účesy, zaplétala jsem tenké copánky, aby vlasy byly zajímavější...

georg


Děkujeme za příspěvek :)

Vy jste se aspoň ostříhala sama, já a bratr jsme ostříhali sestru :) Máma nás málem přerazila :)

Máte také divoké zážitky z dětství? Provedla jste něco svým sourozencům nebo oni Vám? Podělte se s námi!

redakce@zena-in.cz
 

Reklama