Sláva Michaelu Jacksonovi. To byl prostě popový král a jeho koncert v Praze v roce 1996, to muselo být něco! O svém idolu píše čtenářka Miuka.

Dobrý den, děkujeme za příspěvek! On byl opravdový talent už od dítěte, škoda, že nás pak opustil v pouhých padesáti letech :( Krásný den!


Tak přímo na zdi jsem nic neměla, vždyť to jde pak dolů s izolepou i omítka (táta by se zbláznil), ale naštěstí jsem měla stěnu u postele vysoko obloženou palubkami, tam se to panečku lepilo! A na skříň samozřejmě také. Začalo to někdy po revoluci, to ještě většina z nás do puberty přicházejících byla ráda skoro za jakýkoliv úlovek, zejména pokud šlo třeba o něco z německého bravíčka.

Jak si tak vzpomínám, měla jsem nalepený takový miš maš, byl tam plakát Depeche Mode, Madonny, ale i tehdejších rychle vyšlých a zároveň rychle zašlých hvězdiček z tehdejší doby. No a samozřejmě, že tam byl i plakát Beverly Hills 90210. Všechno to bylo proloženo plakáty koní a psů. Pak jsem se ale zaměřila jen na jednu hvězdu – Michaela Jacksona. Bylo to v roce 1996 po jeho koncertě v Praze. Do té doby jsem ho měla ráda tak normálně, ale po tom úchvatném zážitku se ze mě stala velká fanynka. Takže ostatní plakáty šly dolů a postupně byl všude Michael. Dokonce jsem odepisovala i na inzeráty s výměnou někoho za někoho, tehdy to tak prostě bylo. Navíc se mi dařilo shánět i úlovky na bleších trzích v Německu – nejen ta již zmiňovaná bravíčka, ale i jiné různé předměty s Michaelem. To bylo něco!

A musím přiznat, že nějaké drobnosti mám uchovány dodnes. Nebudu tady rozebírat, jaký Michael byl nebo nebyl, to bych stejně mohla posuzovat jen podle informací z časopisů, ale do dějin hudby se prostě nesmazatelně zapsal. V současné době mám na zdi nějaké obrazy, ale i plakát kapely Coldplay. Ty mám ráda, chodím na jejich koncerty, ale plakát mám na zdi z toho důvodu, že je to vlastně hezká černobílá fotka a navíc to byl dárek. A nebojte – je to ve skle a pověšené na háčku, opět žádná izolepa :-D

A ještě jsem si vlastně vzpomněla při dokončování svého příspěvku, že mým prvním plakátem byl Dalibor Janda na motorce a že to byl docela velký plakát! :-D

miuka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Vaše idoly na zdi

  • Kdo vám visel na zdi?
  • Jaké plakáty visely na zdi vašich pokojů?
  • Proč jste vaše idoly zbožňovali?
  • Nebo jste nikoho neobdivovali?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá tuto skvělou kosmetiku: make-up Maybelline, nový krémový deodorant Garnier a třpytivé stíny pro královnu noci ze Sephory. :)

kosm¨

Další příspěvky už prosím neposílejte! Děkuji. Výherce získá cenu uvedenou výše.

Reklama