pillow

Co si pod tím titulkem představit? Pozvánku do ráje snů? Ne tak doslova, ale přihořívá. Nebo spíš naopak, polštářový ráj vás nenechá spát, pokud ráda „čančáte“ svůj byt, jste bytová designérka nebo alespoň esteticky cítící žena. A, to si přiznejme, jsme skoro všechny.

pillow

Showrooom Pillow Heaven ve Finské ulici v Praze je opravdu pastvou pro oči. Všude, kam se podíváte, trůní polštářky všech možných barev, vzorů, materiálů a struktur. Lesklé, matné, chlupaté, sametové, hebké i drsné. Jsou jako knihy narovnány v policích, ale i volně poskládány na obrovské pohovce.

Máte chuť je popadnout a zahájit polštářovou bitvu, ale v tak noblesním prostoru by vám to přišlo nepatřičné. Tak se jich alespoň decentně dotýkáte, všemožně je k sobě skládáte a představujete si, jak by se vyjímaly u vás.

pillow

 

Je zajímavé, že i když jsou v široké barevné škále, dají se vzájemně kombinovat a dokonale mezi sebou ladí, takže nemůžete udělat chybu.

Jejich barevné kombinace mě doslova uchvátily. Zvláště energická fuchsiově růžová s uklidňující šedou. Nebo lipově zelená s barvou kamene. Či sytě černá s teple šedou.

pillow

Teď si uvědomuji, že šedá vlastně hrála hlavní roli a byla doplňující barvou pro všechny ostatní. Šedá velmi kultivovaná, teplá, příjemná, přírodní, jako když se procházíte po vyhřáté oblázkové pláži. Vůbec celý prostor na mě působil nesmírně harmonicky a klidně a cítila jsem se tam mezi těmi polštáři jako doma.

Nevím, jak vy, ale já polštáře miluji. Svůj byt si bez nich nedokážu představit. Jsou to předměty přátelské a v interiéru důležité. Změkčují  hrany, rozbíjí monotónnost, zútulňují a barevně proměňují.  

pillow

Možná byste tomu nevěřili, ale polštáře, jejich barvy a umístění vám můžou energeticky vyladit byt, nebo alespoň kout, kde se chcete cítit dobře, jak mi vysvětlila milá průvodkyně polštářovým rájem studentka Andrea Floriánová, která se zabývá poradenstvím Feng Shui.

Ale to bychom si mohli nechat na samostatný článek, co říkáte?

Více na www.pillowheaven.cz

Máte ráda polštářky? Ráda se jimi obklopujete, nebo vám připadají jako zbytečnost?

Reklama