O tom, jaká byla věrná fanynka skupiny Depeche Mode, nám napsala naše čtenářka s nickem Renicek. Nosila černé oblečení, tmavé líčení a sháněla o kapele jakékoliv informace! Tomu se říká: zapálení pro věc :)

Milá Renicek, děkujeme za příspěvek! A Depeche mode jsou pořád v kurzu. :) Krásný den!


Mě nad postelí visel plakát s Depeche Mode. Byla jsem celkem skalní fanynka. Celou tu jejich filozofii jsem brala děsně vážně. Líčení, černé obleky, hudbu. Texty, které se mi nejvíce líbily, jsem si s pomocí slovníku překládala. A to teda nebyly žádné překladače. Pěkně slovník, tužku, slovo od slova. Chytali jsme doma vysílání bavorské televize i nějaké západoněmecké rádio a slídila s hledala a poslouchala. Kopírovala kazety, sháněla plakátky z Brava a od ježíška chtěla jedině černá triky, mikiny a kotníkové šněrovací botky. My, co jsme poslouchaly Depech Mode jsme si připadaly o hodně moudřejší a dospělejší než ty, kterým nad postelemi vyseli bonďatí Europe nebo Duran Duran.

Dneska to není o moc jiné. Jen to nedá takovou práci sehnat plakát, stáhnout píseň, přeložit text nebo dokonce koupit lístek a dojet si do Prahy poslechnout své idoly… co do Prahy… Do Vídně nebo do Mnichova klidně. Do dnes mám doma sešit, kam jsem si lepila výstřižky, rozhovory, obrázky. Dodnes se vzpomenu a přezpívám celé písničky, když hrají nějaké oldies songy v rádiu. Vím, že DM poměrně často hrají u nás nebo někde kousek za hranicemi a mám z toho radost, protože je to taková příjemná připomínka mladých let. Připomínka těch zlatých osmdesátých, že se pořád ještě držíme..

Renicek

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Vaše idoly na zdi

  • Kdo vám visel na zdi?
  • Jaké plakáty visely na zdi vašich pokojů?
  • Proč jste vaše idoly zbožňovali?
  • Nebo jste nikoho neobdivovali?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá tuto skvělou kosmetiku: make-up Maybelline, nový krémový deodorant Garnier a třpytivé stíny pro královnu noci ze Sephory. :)

kosm¨

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, předmět e-mailu IDOLY. Předem děkuji!

 

Reklama