Čtenářka Átéčko má dvě kamarádky lesbičky a jejich vztahy jsou natolik vřelé a srdečné, že jim byla i na svatbě... totiž registraci...

Nejen mnoho gayů prošlo životem čtenářky Átéčka, ale má i dvě kamarádky lesbičky. Více už vám ale poví sama...


Mé dvě kamarádky jsou lesby. Asi bych se to o nich nedověděla, ale jedna z nich je dcerou mojí nejlepší kamarádky. A protože děti mých kamarádek a jejich partneři se stávají i mými kamarády, jsou i mými kamarádkami tyhle dvě skvělé holky.
Pozvaly mě i mého syna i na svatbu, vlastně registraci. Byl to moc krásný obřad, venku, pod modrou oblohou.
Myslím, že mají stejné, nebo hodně podobné problémy, jako většina z nás. Teď ale řeší to, že by chtěly dítě a náš zákon bohužel děti těmto párům nedopřeje. Myslím, že je to špatný zákon, protože je nsmasl, že by sexuální orientace jakkoliv ovlivňovala možnost dobře vychovávat děti.

Kamarádů gayů jsem měla za svůj život hodně. Nehledala jsem je, ale osudu za ně děkuji, protože byli výjimeční. Nemyslím tím ani náhodou jejich orientaci. Byli mimořádně citliví, ohleduplní a vždy dodrželi slovo, které dali.
A nedávno jsem náhodou potkala dalšího. Je to člověk s mimořádným smyslem pro humor a jsem za každou chvíli s ním ráda.
Nevím, já ale s lidmi neřeším jejich sexuální orientaci. Je to jen jejich soukromá věc. Myslím, že si to málokdo vybral z rozmaru, být homosexuál. Tihle lidé mají určitě velice ztíženou možnost najít si patrnery. Mnoho lidí je dokáže odsoudit bez toho, že by je poznali. A já jsem za všechny dobré lidi, které jsem v životě potkala, osudu vděčná.

Átéčko

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 12. ledna 2012: Gayové a lesbičky - vaše příběhy

Své příspěvky už neposílejte. Dnes někdy po šestnácté hodině se dozvíte, která čtenářka získala za příspěvek slíbený dárek: knížku básniček Hanky Zagorové - Milostně, červený parfém AVON Aspire a zamilovanou tužku na oči.

aspirezagorova

Reklama