Svou historkou nás pobavila čtenářka s nickem kometa. V mládí byla pěkné kvítko, ale co, aspoň si užila. A určitě si užíval i řidič autobusu. :)

Dobré ráno,

O tohle téma se s vámi musím podělit. Jako náctiletá dívenka jsem stopovala velmi často. Ne proto, že by mě to nějak zvláště bavilo, ale proto, že mě co chvilku ujel autobus a já se potřebovala nějakým způsobem dopravit do školy anebo ze školy. Docela pravidlem byla ranní zaspání. Stopování nebylo ani tak zábavné, ale spíše to jak k němu docházelo.

Velmi živě si vzpomínám, že jeden z nejčastějších důvodů bylo to, že jsme chodily po škole na pivo. Možná jsem se už někde zmiňovala, že jsem byla pěkné kvítko. Pivo, pak nástup do autobusu, pak strašná potřeba na záchod, vystoupení, vykonání potřeby, autobus mezitím odjel a já zůstala sama. Nezbylo nic jiného než jít na stopa. Nikdy jsem naštěstí neměla špatnou zkušenost ze stopováním, ale nejhorší na tom byl posměch kamarádek a kamarádů. Bylo to celkem časté pravidlo.

Další vtipná historka byla, když jsem vystoupila a pak zjistila, že ten autobus neodjel, ale čeká na mě. Řidič si pamatoval, kam jsem si platila lístek a viděl mě vystupovat. To se mě potom smál celý autobus a já rudá úplně všude jsem seděla v koutečku a propadala se hambou.

Krásný zbytek dne přeje kometa.

pozn. redakce: text nebyl redakčně upraven

 

Teda, řeknu vám, aby mi řidič autobusu zastavil, že chci na záchod a ještě na mě i se všemi cestujícími čekal, to se mi ještě nestalo:) Alespoň máte na co vzpomínat. Veselé vzpomínky vždycky zůstanou.

Saša

Téma dnešního vydání: Autostop

Autostop může být vášní, vzrušením, koníčkem, může být pocitem nutnosti a nevyhnutelnosti, ale také nebezpečím, hazardováním a neuváženým jednáním. To vše je autostop. A i když už není autostop tím, čím býval, přesto se mu budeme v dnešním tématu věnovat.

  • Budeme nostalgicky vzpomínat
  • Budeme se zabývat výhodou i nebezpečím tohoto způsobu dopravy
  • Budeme srovnávat, jak se stopovalo dříve a jak dnes
  • Budeme si povídat, zda a proč ubylo stopařů
  • Budeme si povídat, jestli to mají ve stopu holky jednodušší než kluci
  • Budeme si vyprávět příběhy ze stopování
  • Bude nás zajímat, jestli sami stopujete nebo naopak stopařům zastavujete
  • Budeme prostě stopovat

Těším se na vaše příspěvky, na vaše názory – ať už kladné, či záporné.

Psát můžete na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek odměníme sladkou – 70% kakaovou bonboniérou s příznačným názvem – merci

Můžete jí tak třeba poděkovat řidiči, který vám zastaví, anebo si ji slupnout sama při stopování

cok

Reklama