Milé čtenářky,


naučit se odpouštět druhým je podle mě velmi důležité.  Nejen pro toho, kdo vás raní a čeká  odpuštění, ale i pro vás samotné. Zní to trošku jako fráze, ale i já sama jsem se o tom několikrát přesvědčila. Záleží samozřejmě na tom, jak moc vám dotyčný ublížil a zda mu vůbec někdy budete schopná odpustit.


Já sama jsem za svůj život prožila několik situací, kdy jsem byla rozhodnutá, že odpustit nedokážu. Dokázala jsem odpustit své první lásce, na první pohled úžasnému a neodolatelnému klukovi, který se tvářil, jak moc mě miluje. Byla jsem s ním šťastná. Chodili jsme spolu na vysoké škole, poslední dva měsíce těsně před prázdninami.

Všechno se zdálo být úžasné, až do doby, než přišlo na sex. Jelikož jsem byla ještě panna a nechtěla jsem nic uspěchat, tak jsem couvla. Vypadal, že vše chápe a že tedy ještě počkáme. Začaly prázdniny a nás dělilo jen 100 km. Po čtrnácti dnech se ozval, že by za mnou přijel k nám domů. Naši byli na dovolené, a tak jsem souhlasila.

A prostě když docílil svého, tak se na mě vykašlal. Navíc to pro mě bylo poprvé, moc to bolelo, a on nepřestal, i když jsem ho o to prosila. Druhý den  jsem ho šla vyprovodit na vlak a tvářil se divně. Nechtěla jsem si připustit, že už by se nemusel ozvat.

Po prázdninách jsem ho potkávala ve škole, nechtěl se se mnou bavit, snažil se mi vyhýbat a přišlo mi, že se s kamarády baví na můj účet. Bylo to pro mě hrozné období, zapomenout na to, co mi udělal. Natož začít si jiný vztah, protože k sexu jsem měla absolutní odpor a jiného dalšího – jemu podobného, bych opravdu nesnesla.

Trvalo mi 2 roky, než jsem si našla jiného přítele, podstatně jsem slevila ze svých ideálů /blonďatý, vysoký, modrooký, nádherný/, teď mám prostě normálního kluka, se kterým jsem šťastná a až s ním jsem se dokázala srovnat a odpustit.

Nedávno jsem ho dokonce potkala, dokázala jsem se s ním úplně normálně bavit a byla jsem v pohodě. Až tehdy jsem cítila, že jsem se s tím vyrovnala a dokázala jsem mu odpustit.


Jestli existuje něco, co bych asi nedokázala odpustit, tak je to nevěra. Myslím dlouhodobé podvádění partnera. To považuji za zradu a nečestné jednání. Říkám tím asi, protože jsem to zatím nezažila a nemohu vědět, jestli někdy nebudu mluvit jinak.

 

Jana


Zážitek velmi bolestný, řeknete si, že za to nestál. Ale odpustit jste dokázala a nový přítel snad zahojil vaše rány.

editorka Mira


Dá se ublížit při prvním sexu a často se to i děje nebo ne?

Téma na čtvrtek:
Odpouštět
Co?
Proč?
Jakým způsobem?
Komu?
I sami sobě?
Neumíte?

Napište nám, odměníme Vás!
redakce@zena-in.cz

Reklama