Přeji slunečný den,

 

když mám popsat nenávist, je to dost ošemetná věc. Myslím si, že nepatřím mezi lidi, kteří by přímo nenáviděli.

Také nemám ráda spoustu věcí, jako koprová omáčka, válečné filmy, lež a podrazáckost a hlavně zimní období.

 

Jediné, co jsem kdy opravdu nenáviděla, jsem byla já sama.

Je to už dávno, co jsem usoudila, že já jsem příčinou všeho špatného, co se mi děje.

Ať už to bylo jakékoli selhání ve škole, v milostném životě, v rodině.

Bohužel jsem byla nemocná - duševně!!!!! Trpěla jsem poruchou příjmu potravy.

 

Nemůžu říct, že to byla jednoznačně anorexie nebo bulimie. Nejspíš obojí, protože se mi střídaly stavy, kdy jsem nejedla třeba 3 dny a 4 jsem se nehorázně přejídala a po té trávila půl dne na záchodě :o((

 

Vím, že v tu dobu jsem se opravdu nenáviděla. Myslela jsem si, že jsem méněcenná, nikdo mě nemůže mít rád, proto jak vypadám, jak se chovám, přemýšlím atd...

 

Naštěstí jsem byla a stále jsem obklopená lidmi, kteří mě mají rádi a pomohli mi mojí obrovskou nenávist k mé osobě překonat. Ukázali mi, že jsem člověk, který pro ně má velkou cenu, a trápí je vidět, jak trápím sama sebe v tomhle bludném kruhu nenávisti.

 

Možná je to trochu o jiné nenávisti, ale určitě bych ji tam zahrnula, protože určitě nejsem jediný člověk, který sám sebe nenáviděl či nenávidí.

 

Jsem moc ráda, že jsem si uvědomila, jak moc špatné tohle všechno bylo, a to, co jsem si vtloukala po dlouhé roky do hlavy, byly ty největší blbosti, které jsem si mohla vymyslet.

Díky tomu, co jsem sama sobě napáchala, jsem si přivodila jen zdravotní komplikace a nejspíš proto abych na tohle všechno nikdy nezapomněla a nikdy víc se k tomu nevrátila, padl ortel od mého doktora, že nebudu mít nikdy vlastní mimi.

Jo jo a teď můžu plakat, nad tím jak jsem byla hloupá a sobecká.

 

Přeji všem, aby nenávist v jakékoliv podobě nepoznali a prožili svůj život v lásce a spokojenosti.

 

Ryta


Milá Ryto, věřím, že Tvůj příběh bude jakýmsi varováním pro všechny lidičky, kteří by si chtěli zahrávat se svým zdravím...
Je mocinky dobře, že toto období máš už za sebou, a přeji ti z celého srdce, aby jsi měla ve svém životě už jen samou radost ;o)

 

Díky, díky, díky za příběh.....