Je mi 25 let, s kouřením jsem začala v 15 samozřejmě z frajeřiny, jak jinak.

Spolužáci mi nabízeli cigarety a byli zvědaví, jak kouřím, ale za pár dní už přestali. Našla jsem si přítele taky kuřáka. No a už jsme kouřili ve dvou. V 19 letech jsem otěhotněla a vzpomínám si na svoji poslední cigaretu - ta byla v neděli, ale bohužel už si nepamatuji datum, ale vím, že v pondělí ráno jsem šla na gynekologii, kde mi moje těhotenství potvrdili.

Od té doby jsem nekouřila, ale bohužel stres a menší problémy a začala jsem kouřit znovu, když malému bylo sedm měsíců. A kuřácká éra opět začala, ale dlouho netrvala, o tři roky později jsme čekali další přírůstek, ale popravdě s kouřením přestat už mi nějak nešlo, sice je to nepěkné, ale kouřila jsem ale jen tak 3 cigarety denně, snažila jsem se to omezit.

Sice bych si za to dala facku, ale jak na to dnes koukám, byla jsem prostě líná přestat. A blížil se porod, tak jsem si řekla, až se dcera narodí, přestanu s tím. A opravdu se tak stalo, sice jsem přestala trochu pozdě, ale už jsem si konečně dupla a přestala jsem, dcera se mi narodila 29. 5. 2006 a můžu opravdu říct, že od té doby jsem neměla cigaretu v puse.

Ale zná to asi každý kuřák, vstoupíte do prostředí, kde kouří více lidí, sedí se a povídáte si. Tu a tam se měla cukání, že bych si tu jednu cigaretku dala, aby se neřeklo, ale nemohla sem, jak bych si dala jednu, tak bych do toho určitě zase spadla. No a tak místo cigarety si dám něco dobrého, sice nekouřím, ale za to víc jím hlavně večer a můžu říct, že mi začíná trochu růst bříško, takovej malej míša, a tak si teď říkám, že začnu cvičit, jenže po celodenním shonu a honu mi večer nezbývá sil na cvičení, tak ho zatím jako by odkládám.

Při dnešních cenách doufám, že opět nezačnu kouřit a budu mít pevnou vůli i nadále. Manžel sice kouří, ale chodí do ústraní už kvůli dětem, ale i kvůli mně, aby mě to občas nelákalo, jinak kuřáky neodsuzuji a kouření mně nějak nevadí. Jediné, co mi vadí, že venku vidíte dítě tak kolem osmi let a kouří se mu od pusy, to už by zase být nemuselo.
 
S pozdravem
vlasy


Děkujeme za zajímavý příspěvek a přejeme Vám, ať Vám pevná vůle vydrží!

Jak jste na tom s kouřením Vy, ženy-in? Kouřily jste? Nebo kouříte? Snažily jste se přestat? Povedlo se Vám to? A co si o kouření a kuřácích myslíte? Napište mi o svých zážitcích a názorech na redakce@zena-in.cz!

Reklama