Čtenářka monkee měla ze svého pohledu nepovedeného tchána a tchýni. Pomůžete jí s odpovědí na její otázku? Díky monkee za Váš příspěvek.

Generační otázka - výchova dětí. 

Do výchovy syna jsem si mluvit nenechala. Zatím si nikdo nestěžoval.

Stačilo mi pár víkendů u tchána a tchýně a byla jsem v obraze. Švagr byl vychováván ještě jako otec tří dětí. :-( Můj muž díky studiu a následnému zaměstnání mimo rodnou vísku ostrému dohledu unikl, leč pupeční šňůra přestřižena nebyla a proto později došlo k nevyhnutelnému. Sporům. Odmítla jsem dítě posílat do náboženství i půjčovat ho tchýni na předváděčky v kostele. Řekla jsem, že to nechám na jeho vlastní vůli, kterou cestu si vybere. Dětskou bibli dostalo a poctivě jsme ji přelouskali a další literaturu jsem umně „ztrácela“.

Co se týkalo hlídání, situace byla podobně tristní: ročnímu dítěti plánovala k večeři vařit pudink, protože kaši neuměla (ten pudink připálila taky). Přebaloval tchán, babičce to smrdělo. Za ruku dítko chytit neuměla, všechna vnoučata vláčela za zápěstí. Když dítě trochu odrostlo a trávilo u nich tu a tam prázdniny, odpoledne ho „přikrmovala“ švagrová - babička „zapomínala“ pravidelně na odpolední svačinu. Moje trpělivost přetekla, když tchánovcům přijela po obědě návštěva a oni se s ní vypravili do okresního města a moje dítko nechali (do večeře) na dvoře s klíčem v kapse. To už jsem doma zařvala hlasem mocným a od té doby tam dítě samotné NEPOBÝVALO.

Takhle si oni představovali výchovu. Z doslechu vím, že můj ex a jeho bratříček bývali jako malí pod častým dohledem sestřenice, rodičovstvo nestíhalo (kulturně se vyžívalo mimo domov).

Byla jsem hodně nesnesitelná snacha (“nevěsta“)?

monkee
 Příspěvek nebyl redakčně upraven


Dnes máme téma dne:

Mluví vám někdo do výchovy vašich dětí?

  • Rozmazluje vám je?
  • Jak to snášíte?
  • Kterou radu jste si vzala k srdci a jste za ni vděčná?
  • Která rada vám přišla nejabsurdnější?
  • Kdo radí víc? Vaši rodiče, nebo „tchánovci“?
  • Už jste se někdy kvůli dobře míněným radám pohádala?
  • Do čeho byste si nikdy nenechala mluvit?
  • Umíte asertivně rady odmítnout, když se vám nelíbí?
  • Žádala jste vy sama o radu? Ptala jste se, jaké jste byla dítě a co na vás platilo?

redakce@zena-in.cz

A jedna z vás, ta která bude mít zítra, v pátek 13. v 8 hodin ráno pod svým příspěvkem nejvíce reakcí, získá luxusní přívěšky z kolekce SWAROVSKI ELEMENTS od společnosti www.svet-koralku.cz  

sperkxy

Reklama