Milý Richarde!

Dnešní téma mi vybavilo vzpomínku, jak jsem se sekla opravdu nehezky. Stalo se to, když mi bylo 8 let.

To jsem takhle jedno sobotní ráno chvátala do obchodu pro mléko a čerstvé pečivo. Mimochodem, tyhle sobotní časněranní nákupy spojené s dlouhým čekáním v šílené frontě jsem nesnášela. To ráno mě však potěšilo zjištění, že před obchodem je uvázán sousedovic černý kokršpaněl. Mezi námi vládlo přátelství a oboustranná láska veliká, takže jsem neváhala a hrnula jsem se trochu ho v tom nevlídném ránu pomuchlovat a pomazlit.

Asi už tušíte... Nebyl to můj starý známý, ale jakýsi úplně cizí pes. Jen jsem k němu natáhla ruku, že ho podrbu za ušima, nezaváhal ani zlomek vteřiny, nezdržoval se vysvětlováním, že není ten, za koho ho mám, a bez náhubku, bos, ukousl mi nos. Přesněji, pořádně mě rafl do ruky.

Dodnes mám na ruce na památku té události jizvy. A od té doby, než se znovu takto seknout, přistupuji ke všem psům, známým i neznámým, obezřetně a sahám na ně až po vzájemném ujištění se, že to chceme oba.

Hezký den přeje Adéla.


Dobrý den, milá Adélo.

Protivný pes po ránu, to je tedy zlé, i když je to před takovou dobou. To já si zase pamatuji na zlého koně odpoledne. Bylo mi asi o něco víc než vám tenkrát (možná) a hladili jsme koně. Ukousl mi s rukávem i kus ruky. Od té doby je taky dvakrát nemusím… :(

Spletli jste se někdy ve zvířeti? Napište nám o tom na adresu redakce@zena-in.cz!

Reklama