Humorný i poučný příspěvek zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Gabagabag. Přečtěte si, jak se poprvé setkala s homosexuály...

Když se čtenářka Gabagabag poprvé otevřeně setkala s homosexuály, byl to pro ní šok...


Seznámila jsem se s ním ve Františkových lázních. Bylo mi 18 a byla jsem po operaci slepáku. Měsíc v lázních utíkal strašně pomalu asi i proto, že to tam byla samá ženská a nebo hůř: otravnej chlap, který se nás snažil neustále balit. A o takové vztahy jsem nestála už z důvodu, že na mě doma čekal prima kluk. Bylo léto a v celých lázních se dalo mluvit jen s jedním mužem - s Adamem. Byl tam na brigádě, prodával v suvenýrech a byl studentem vysoké školy ze stejného města, co já. Prokecali jsme spolu hodiny a bylo to fajn. Lázně skončili a já se vrátila domů, a jednoho dne se vydala do klubu, kam všichni u nás chodili. A cestou jsem potkala svýho kámoše z lázní, který tam mířil také. V klubu bylo narváno a protože jsme byli uprostřed zajímavého hovoru, pozval mě ke stolu, kde na něj čekali jeho přátelé. Zábava byla výborná, hodně jsme se nasmáli - kluci znali spoustu skvělých vtipů o homosexuálech a já se chvílemi plácala až do stehen. Pak začli už dělat vtípky, jako že na sebe navzájem žárlí atd. a já se fakt skvěle bavila. Jenže pak se ke mně můj kamarád naklonil a řekl mi, že si nedělaj už srandu, že jsou všichni u toho stolu fakt teplý /tohle slovo opravdu použil/. Asi jsem dost vyvalila oči, ale oni na to skutečně nevypadali, nebyli zženštilý, byli to inteligentní, zábavní mužští, s kterýma byl rozhovor naprosto uvolňující, protože se mě nesnažili dostat do postele a přesto přesevšechno byli naprostí gentlemani. Bylo to mé první setkání s homosexuáli, a tak jednoduše museli padnout všechny mé představy naučené z filmů a z různých pochodů homosexuálů a i těch vtipů, které ten večer zazněli o podivných mužoženách v růžových košilkách, mluvících fistulí, nakrucujícími se zadky a vyzývavým chováním. Přišlo jim velmi legrační, že jsem to celou dobu nepoznala a tak jsem byla chvíli terčem jejich zábavy já-zaslouženě. A musím říct, že s nima ten večer byl tak prima, že ještě dneska se usmívám, když si na to vzpomenu. Naučila jsem se z toho večera to, že není třeba kolem nich chodit po špičkách a mluvit tak, aby se jich člověk nedotkl, že prostě poznaj , když je člověk bere a pak se klidně s nima může smát vtipům o teplouších. Co když možná právě tím, že se přestaneme k nim chovat vyjímečně a politicky korektně, jim pomůžem žít jako ostatní lidi, protože je přestaneme stavět do vyjímečné role?
Gabagabag

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 12. ledna 2012: Gayové a lesbičky - vaše příběhy

  • Máte kamaráda gaye nebo kamarádku lesbičku?
  • Jak jste se s nimi seznámily a máte s nimi nějakou zajímavou historku?

Své příspěvky na toto téma mi posílejte na redakční e-mail (viz níže). Rozsah příspěvků: Maximální délka není stanovena, minimální je alespoň jako tento odstavec textu. Redakce si vyhrazuje právo, příspěvek neuveřejnit. Chcete-li mít šanci na získání dárku: knížka básniček Hanky Zagorové - Milostně, červený parfém AVON Aspire a zamilovanou tužku na oči, pošlete svůj příspěvek nejpozději tak, aby v redakční poště přistál 12. 1. 2012 do 15.00 hodin.

aspirezagorova

Reklama