Máte pocit, že někoho dobře znáte, ale je to přesně naopak. Takové životní zklamání si prožila také Dana (33). Po čase zjistila, že muž, s nímž necelý rok chodila, je někým úplně jiným.

Pavla znala ze školy. Chodil do vyššího ročníku a čas od času spolu prohodili pár slov. Když ho po osmi letech náhodou potkala, měli si toho hodně co říct. Svěřil se mi, že se právě rozvádí a manželka ho obrala o veškerý majetek. On jí prý nechtěl dělat potíže, i když to byla ona, kdo si našel nového partnera. A tak teď bydlí různě po kamarádech a dává se dohromady ze zklamání. I o práci kvůli tomu přišel. Bylo mi ho hrozně líto, a tak jsem mu nabídla pomoc. Jenže odmítl,“ vypráví Dana. Přesto si vyměnili telefonní čísla a on ji po týdnu pozval na kávu.

woman

Láska přes růžové brýle

„Měla jsem pocit, že ho znám odjakživa. Bylo to skvělý. Po měsíci randění jsem mu nabídla, aby se místo oprýskané ubytovny nastěhoval ke mně. Tehdy jsem náš vztah viděla jako naprosto idylický. Ale když se podívám zpátky, byla jsem hodně naivní,“ vzpomíná na návštěvy restaurací, kin i výlety, kdy platila převážně ona. Za oba. Pavel jednou zapomněl peněženku, jindy zase kupoval mamince dárek k narozeninám a nezbyla mu ani koruna, nebo potřeboval půjčit peníze na vlak za rodiči… „Brala jsem to jako investici do budoucna. Sliboval, že až se dostane z rozvodu a najde si pořádnou práci, vše mi vrátí,“ krčí dnes rameny.

Realita byla jiná

Pavel jezdil za rodiči stále častěji, takže s Danou trávil jen pár dní v týdnu. A s sebou ji nikdy nevzal. „Cítila jsem, že je něco špatně, a pustila se do pátrání. Ani mi nedalo moc práce, abych od jeho známých zjistila, že je u své přítelkyně. Podle všeho jich měl hned několik! Byl to šok,“ líčí vystřízlivění. Když na něj uhodila, chvíli se snažil zapírat, ale nakonec si sbalil věci a odstěhoval se. Bez jediného slova. V té době už jí ale dlužil přes šedesát tisíc. Když se měsíc neozýval, zkusila oslovit jeho ženu.

Manželka je potvora?

„Nevím, co mě to napadlo. Ona ale překvapená vůbec nebyla. Řekla mi, že Pavel nadělal dluhy, kde mohl. Jejich byt navštěvují exekutoři a stále se hlásí nějací věřitelé. Ona prý už nechtěla takhle žít, a proto se s ním rozvádí. Tak tohle mě dorazilo. Ta potvora, která ho vyhodila z domu bez koruny, byla vlastně fajn ženská, která vlastně taky naletěla na jeho hezká slova a sliby,“ svěřuje se Dana, která své peníze ani po roce nedostala.

„Nemám žádný důkaz, že by to byla půjčka. Takže můžu jen doufat, že ho někdy dožene svědomí. A já? Beru to celé jako kurz léčení se z důvěřivosti a naivity. Drahý, ale účinný. Dnes už jsem ostražitá. Někdy až příliš,“ dodává mladá žena.

Čtěte také:

Reklama