Na rozpacích z prvního počítače je čtenářka Malinke-kote. Ačkoli je (jak píše) mladá, zažila počítač na velké diskety. Velké vzpomínky má na druhý počítač - na něm hrála hlavně hru Dizzy...

Svoje vzpomínky na první počítače, se kterými se setkala, zaslala také čtenářka Malinke-kote. A přiložila i pár fotek...


Přeji všem pěkný den,

dnes je opravdu pěkné téma a hned jsem si zavzpomínala na naše starší počítače. Je pravda, že jsem ještě mladá, ale zažila jsem takový divný počítač, který byl na velké diskety. Vůbec si nevzpomínám, jak přesně vypadal, ale vzhledově si to přesně vybavuji. Obyčejný monitor s bednou kam se vkládali diskety, které oproti dnešním disketám byli snad čtyřnásobně větší. Na internetu sice čtu, že je ti DIDAKTIK, ale nemyslím si to, protože DIDAKTIK byl jako náš druhý počítač.

Ten první počítač ani netuším k čemu sloužil, zda se vůbec na něm dali hrát nějaké hry a nebo to byl prostě obyčejný jenom na nějaké psaní. To jsem byla hodně malá. Náš druhý počítač mě bavil, byli tam opravdu skvělé hry, které se museli nahrávat přes magnetofon z kazet a nebo také přes kotoučový magnetovon z pásek. Dokonce si vybavuji, která hra mě opravdu bavila a to byla Dizzy. Opravdu skvělá hra. Vy jste mě tak nadchly dnešním tématem, že si snad tento starý počítač připojím k televizi a tuto hru si nahraju :-D

pocitac

Te´d už máme normální i když starý počítač. Internet na něm funguje a starší hry také. Sice ne ty novější ale to vůbec nevadí. Máme doma dva počítače ale ten co byl u sestry v pokoji byl ještě mnohem starší než co je aktuální v mém pokoji. Momentálně se bude stěhovat do obýváku a sestry se zruší. Věci, které nejsou nejhorší se darují sestry kamarádce, které se hodí. Já už mám svůj vlastní notebook takže vlastně ten počítač co je zatím u mě v pokoji už nepotřebuji. Jenom když potřebuji něco vytisknout.

Přiládám fotografie, jak naše opravdu starší počítače vypadali, na které jsem si opravdu vzpomněla a pobavilo mě to. Stále mi vrtá hlavou, co se na tom úplně prvním počítači dalo dělat. Nejsou to sice přímo moje fotografie, ale doufám že vám to nebude vadit. Momentálně nejsem doma a někde štrachat počítač na kazety by se mi asi nechtělo.

pocitac

Jinak na první fotografii je zřetelně vidět kotoučový magnetofon, který jsme takový také měli a možná někde ještě bude.
Na druhé fotografii je něco podobného co jsme měli jako první počítač. Na fotografii je tedy jenom zřetelné, kam se vkládali ty velikánské diskety, ale když si představíte na tom ještě monitor tak je to něco podobného jako ten náš úplně první, který si pamatuji.
A na poslední fotografii vidíte náš didaktik. Je úplně stejný. Tedy ten magnetofon už nemáme, ale dá se to nahrávat i na normálním. Televize je jasné že byla také jiná, ale klávesnice ještě pořád někde doma leží a ty hry snad také.

pocitac

Přeji všem pěkný zbytek dne,
Malinke-kote

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. března 2012: Můj první počítač

Zavzpomínejte na svůj první počítač!

  • Jaký to byl?
  • Bylo pro vás těžké, naučit se ho ovládat?
  • Co vás na něm nejvíc bavilo?
  • Ještě ho stále máte, anebo jste ho už nahradila?
  • Chystáte si koupit svůj první počítač? - poraďte!

Otázek k prvnímu počítači je skutečně mnoho. Zajímá mě zkrátka váš příběh. Chci vědět, jak jste to se svým prvním počítačem měla. Své příspěvky, dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, posílejte na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Jeden z příspěvků, respektive jeho autorku, ocením pěkným dárkem: stylovou Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000. Pokud chcete mít šanci na uveřejnění a tedy i možné získání dárku, pošlete příspěvek nejpozději 7.3.2012 do 15.30 hodin.

myska

Reklama