lupo-fb.jpg
Foto: Profimedia

„Během víkendu za smutných okolností zemřel náš drahý pes Lupo. Posledních devět let byl srdcem naší rodiny, a bude nám tak chybět,“ stojí v příspěvku na Instagramu Kensington Royals.
 
Údajně byl černý kokršpaněl dárkem od bratra vévodkyně z Cambridge, Jamese Middletona, který manželé dostali ke svatbě v dubnu 2011. V průběhu let se Lupo mnohokrát objevil na společných fotografiích s Williamem a Kate, včetně té, na které pózoval s novorozeným princem Georgem v roce 2013. To byl mimochodem Georgeův první oficiální snímek.

Podle deníku Daily Mail dokonce milovaný domácí mazlíček pomohl vévodovi a vévodkyni z Cambridge vybrat jméno pro George. Zatímco pár napsal několik jmen na kousky papíru a rozložil je na podlahu, Lupo mezi nimi procházel a zastavil se u jména George.
 
Úctu Lupovi na Instagramu projevil také James Middleton, který napsal: „Bohužel zemřel Lupo, milovaný pes mé sestry Catherine a její rodiny. Lupo byl syn Elly, bratr Zulu, Inky a Luny. Bylo mu 9 let.“

A dodal: „Nic vás nikdy nemůže připravit na ztrátu psa. Pro ty, kteří nikdy neměli psa, může být těžké pochopit takovou ztrátu. Ti, kteří svého psa milovali, však vědí, jaké to je. Není to jen mazlíček, je to člen rodiny, nejlepší přítel, věrný společník, učitel a terapeut. “