Cesty za dobrým jídlem získaly v posledních letech na oblibě. V hledáčku turistů jsou kromě malebných kaváren, bister a pohostinství, které nabízejí tradiční pokrmy dané země, především exkluzivní podniky, jejichž šéfkuchaři jsou považováni za opravdové mistry kulinářského umění.

A právě pro gourmety, kteří chtějí na svých cestách prožít jedinečný gastronomický zážitek, spustila společnost Exclusive Tours nové webové stránky www.michelinskerestaurace.cz, jenž jsou v České republice první svého druhu.

n

První český web zaměřující se na Michelinské restaurace nabídne svým návštěvníkům formou blogu ucelený přehled těch nejzajímavějších restaurací z více než 45 000 podniků, které dosáhly ohodnocení v Průvodci Michelin. Tento průvodce vychází ve více než dvanácti zemích a obsahuje recenze restaurací z celého světa, zejména pak těch z Evropy.

Hlavním přínosem blogu však nebude samotné představování jednotlivých podniků. „Web by se měl stát především místem, kde si budou moci lidé před cestou či dovolenou najít konkrétní restauraci dle vybrané destinace. Kromě mapky celého světa nabídnou však stránky také možnost filtrování seznamu Michelinských restaurací podle určitých kritérií, například podle druhu kuchyně – italská, asijská, indická a další,“ vysvětluje David Eder, CEO společnosti Exclusive Tours.

Michelinská hvězda je tradičním a nejprestižnějším oceněním v gastronomickém odvětví. Na základě anonymního hodnocení ji mohou získat ty restaurace, které jsou dle inspektorů schopny uspokojit i požadavky té nejnáročnější klientely. Vedle hvězd Průvodce Michelin, který se pyšní již více než stoletou tradicí, uděluje i další významná ocenění. Symbol příborů, který získá každá zrecenzovaná restaurace, hodnotí její úroveň a atmosféru. Podniky, jejichž menu nepřesáhne cenu 28 £, navíc obdrží ocenění Bib Gourmad, neboli „doporučení panáčka Michelina“.

O Exclusive Tours:

Společnost byla založena v roce 2007. Od počátku se Exclusive Tours zaměřuje na poskytování poradenství a služeb v oblasti luxusního cestovního ruchu pro náročnou klientelu, která vyhledává ubytování v 5* hotelech, přepravu business / first class nebo privátními letadly. Společnost byla první, která se začala zaměřovat přímo na tuto klientelu, a i díky tomuto přístupu se jí podařilo dosáhnout toho, že dnes její služby využívá a pravidelně s ní cestuje několik stovek významných českých podnikatelů a manažerů. Exclusive Tours má 600 klientů, z nichž 400 se společností cestuje pravidelně. V listopadu 2012 zahájila Exclusive Tours podnikání na slovenském trhu.

www.exclusivetours.com

zdroj TK

 

 

Reklama