Máj je lásky čas… Musíte uznat, že jsem pro téma LÁSKA nemohla vybrat lepší dobu. Květen je snad nejkrásnější měsíc v roce, ať už je teplo a všechno kvete a voní, nebo nás zmáčí déšť. Vždyť i májový deštíček je krásný jak polibek pod jabloní.

 

Nemáte pocit, že i vy sama kvetete a voníte, že byste se chtěla zamilovat, jste právě zamilovaná nebo lásku, kterou máte už léta, prožíváte intenzivněji? Náš ženský svět je plný pocitů a emocí a láska je celá naše existence. Milujeme a chceme být milovány.

Jsem si vědoma, že toto téma je tak obsáhlé, že se nemůže do jednoho článku vejít, že by na ně nestačil celý den ani týden ani celý rok. Nebo život? Vždyť láska má tolik podob. Jen si vzpomeňte na ten euforický pocit zamilovanosti, kdy jste se vznášela, krásněla i bez šminek a hubla bez diet, kdy jste byla schopna dělat šílené věci.


Bohužel, já už mluvím v minulém čase, ale vy možná právě něco takového prožíváte. Tiše závidím.


Vzpomínáte ještě na svoji první lásku, nesmělou, plachou, která tak rychle odešla jako přišla? Na spoustu platonických lásek, které dokáží být jak nevinné, tak i pěkně sžíravé?

 

A co milostné vyznání? Bylo romantické, nebo jste na něj dlouho čekala? A dočkala jste se vůbec? Je zajímavé, že většina mužů o lásce nerada mluví.Prožívají lásku tak nějak odděleně. Mají pocit, že nám ji dávají dostatečně najevo svými činy a vyslovit ta dvě zázračná slůvka „miluji tě“ je pro ně těžší, než porazit strom. Považují snad vyjádření svých citů za projev slabosti? Jak už to tak chodí, vždycky toužíme po tom, co nemáme. Mužům, kteří slovy o lásce nešetří, chybí zase činy. Tak co je lepší?

A která láska je nejpevnější, nejsilnější a nejtrvalejší? Mnohá z vás mi dá jistě za pravdu, že je to ta mateřská. Jen si vybavte, kdyby chtěl někdo ublížit vašemu dítěti. Rvala byste se jako medvědice a nikdy byste nedala svůj život ochotněji než za své dítě. 

 

Ano, máme to v sobě geneticky zakódováno, ale díky tomuto kódu můžeme říct, že prožíváme lásku na celý život.

Láska je ten nejkrásnější dar, který lidstvo dostalo do vínku. Silná slova na závěr? Možná. Možná slovem „miluji“ opravdu někdy plýtváme a ono pak ztrácí na síle. Proto važme na lékárnických vahách, až budeme při dámských dýcháncích hýkat, jak milujeme ty úchvatné šatičky, skvostné botičky a šlehačkové dortíčky… aby nám pak nechybělo pro ty, kteří si to opravdu zaslouží.

Co znamená láska pro vás, milé ženy-in?
Téma je vaše.

Pište o jakékoliv podobě lásky, která pro vás něco znamená. Zavzpomínejte si na první lásky. Podělte se s námi o své životní lásky, radosti i zklamání. O nenaplněných láskách. O starých láskách, které nerezaví.
Ztratily jste lásku?
Co si myslíte o lásce k vlasti?
Co byste byly ochotny pro lásku obětovat?

Reklama