Býk – znamení síly fyzické i psychické, ale je tomu tak skutečně? Měsíc procházející znamením zvěrokruhu se pravidelně zastavuje na dva až tři dny i v Býku. A jak tyto tři dny na nás působí?

Měsíc v Býku ovlivňuje zejména krk, šíji, uši, čelisti i zuby a v neposlední řadě také štítnou žlázu. I tady platí, že vše, co v těchto dnech uděláte pro svůj krk, šíji, zuby, čelisti i štítnou žlázu, působí dvojnásob intenzivně, vyjma operací v této oblasti.

Tělo:

Uši

- jsou v těchto dnech choulostivější na průvan a hlavně hluk. Stáhněte rádio, dopřejte si odpočinek v naprostém tichu a ucítíte obrovskou úlevu již tak dost namáhaných uší. Zkuste si také vkápnout kapičku třezalkového oleje.

Krk –

tyto dny, více než kdy jindy, dochází k nachlazení, k bolestem krku. Netrénovaný člověk s plamenným projevem bude v Býku odměněn pořádným chrapotem.

A co dalšího můžete udělat pro své tělo? Navštívit kosmetický salon a nechat si hloubkově vyčistit pleť, při ubývajícím Měsíci si nechat odstranit bradavice, ponořit se do léčivé koupele a relaxovat. Je také vhodný čas na odstranění zubního kamene. Ideální je za ubývajícího Měsíce, déle potom trvá, než se usadí nový. Osvědčeným tipem k čištění zubů je, kromě popela z dubového dřeva, také mořská sůl. Ale ošetření čelistí i zubů a jejich operacím byste se měli raději vyhnout.

Vyzkoušejte žvýkat listy šalvěje, mají úžasný vliv na zdravotní stav úst a žaludku. Pravda, nechutná to zrovna jako čokoláda, ale odměnou vám bude kromě dokonalého chrupu také posílený imunitní systém. Vyhnout by se jí však měly těhotné ženy a kojící matky.

V době, kdy je Měsíc v úplňku, je skvělý čas pro kojící maminky, které chtějí odstavit svého malého kojence. Tady už je šalvěj pomocníkem, protože brzdí tvorbu mléka.

Ve dnech Býka vládne chladná kvalita dne. I v létě, když zaleze sluníčko, se zem velmi rychle ochlazuje. Myslete na to a více se oblékejte. Krk si chraňte šátkem.

 

Zahrada

Na zahradě jsou zvláště vhodné dny pro setí a sázení stromů, keřů a kořenové zeleniny. Vše roste pomalu a sklizené plody jsou vhodné k uskladnění, dlouho vydrží.

Dlouho vydrží také v tyto dny uskladněné ovoce a zelenina, ale i právě zakonzervované ovoce. Můžete se také pokusit vyhubit podzemní škůdce nebo přesaďte rostliny. Tomu všemu přeje Měsíc v Býku na zahradě.

Doma

Máte-li v plánu změnit trvalé bydliště, pak vězte, že stěhování vám půjde lehce od ruky. Dobře se daří malířům a natěračům a bude se dařit i vám, pokud se vrhnete na čištění porcelánu, kovů i odstranění plísní. Naopak zklamané můžete být z nepovedeného chleba nebo koláče.

Dny Býka se vyznačují silnými partnerskými vztahy a jsou ideálními dny pro uzavření manželství. Tak co říkáte, nepraštíte do toho?

Zdroj: Johanna Paunngerová, Thomas Poppe - Neznámá moc Luny - nakladatelství Ikar 2001

 

 

 
Reklama