Herečka Zuzana Bydžovská (47), v současné době excelující ve hře Herci, kterou uvádí Divadlo Ta Fantastika, si za svůj život vyzkoušela řadu filmových a divadelních rolí. Na jednu roli ale asi nikdy nezapomene. Jde o Marii ve Venkovském učiteli.

Film Bohdana Slámy, který se před časem objevil i na DVD a díky kterému si na filmovém festivalu v Benátkách vysloužil Pavel Liška velký potlesk za ztvárnění hlavní role homosexuálního učitele, umožnil herečce vyzkoušet si to, co si řada lidí nezkusí nikdy v životě - rození krav.

„I když už je to delší dobu, co jsme ten film natáčeli, na tohle se zapomenout prostě nedá," svěřila se herečka, která o sobě jinak před novináři nerada mluví. „Všechno šlo naštěstí, jak mělo, a žádné komplikace nenastaly. Ale jak tam chodila jedna kráva za druhou, už jsem si říkala, díky bohu, že už žádná nerodí."

Zuzana jezdila jako dítě každé prázdniny na venkov k babičce Bóže. Prostředí venkova, ve kterém se film natáčel, jí tedy nebylo cizí. Krávy a slepice měla kolem sebe pořád. Rození krav, jak sama říká, ale nikdy předtím nezkoušela. „Tohle byla pro mě premiéra. Když se na to dívám s odstupem, vážně nevím, jestli bych ještě dneska dokázala odrodit krávu," tvrdí herečka, která se teď víc než na film soustředí na divadlo. „Mám za sebou dvě divadelní premiéry a spoustu her, kde i nadále hraji. Divadlo mám ráda, takže mi to vyhovuje a jsem naprosto spokojená," dodává Bydžovská.

Reklama