Jak to máte s nájmem a kolik zaplatíte procent z vašeho rodinného rozpočtu za bydlení, o tom je dnešní vydání magazínu. Hlasovat můžete v anketě: Kolik platíte za bydlení?

Výsledek téhle ankety nezajímá jen mě a ostatní v redakci, ale i čtenářku Tanu M. ...


Kolik vám zbývá na živobytí a zábavu, po zaplacení bydlení."

Milá redakce, jsem moc ráda za dnešní téma. Chci znát, jak se na toto ožehavé téma dívají čtenářky ženy-in.cz.

Celý svůj život pracuji. Za 17 let jsem nebyla nikdy nemocná. Žiju normální život, ani nic moc, ani málo. Tak akorát. Každý den kromě sobot a nedělí jsem od rána do večera v práci. Před pár lety jsem dělala v nemocnici, od rána do večera v práci. V noci též... Manža mi jednou řekl: „Holka moje milá, ty jsi víc v práci než doma." Sedla jsem v klidu a spočítala jsem, že jsem doma jen 9 dní. Zbytek v práci. Tak jsem si spočítala, že to co zaplatím za nájemné a pak za pobyt doma, vyšlo mně zajímavé číslo. Nebudu ho zde rozebírat. Za to by jsem měla určitě jeden z kvalitních hotelů nebo penzionů v Praze. Ale zas na druhou stranu hodně jsem ušetřila na tom, že mi vrátili přeplatky za elektriku, vodu, služby.

Na závěr, na zábavu mně dnes zbývá velmi málo peněz. Ale svojí zálibu v divadle jsem řešila docela jiným způsobem. Mladá sestřička mně jednou v práci nabídla, zda by jsem nechtěla jít dělat zdravotní dozor do divadla. Jednou, nebo dvakrát za měsíc, mi zavolá produkční z divadla a já se těším. Na zážitek, a možná i práci. Však to čtenářky určitě vědí, kolik stojí lístek do divadla, kolem 700 korun a možná i víc. Na jinou zábavu, ani moc peněz nezůstává.

Ty drobné zlaťáky, dukáty, které mi zůstanou na život na modré planetě, jsou tak akorát jen na potěšení, a to je v podobě výletu, jednou za měsíc s manželem. Výlet spojíme s obědem, někam do okolí Prahy. I za to děkuji.

Tana M.

Pozn.red.: Text neprošel jazykovou korekturou


Hrajte dnešní soutěž o 500 korun!


TÉMA DNE: NÁJEMNÉ

Posílejte mi své příběhy a zkušenosti...

  • ... o tom, kolik platíte za bydlení a jste-li spokojení.
  • ... kolik si myslíte, že by bylo přiměřené nájemné.
  • ... kolik vám zbývá na živobytí a zábavu, po zaplacení bydlení.
  • ... o tom, zda jste si vyřizovali hypotéku.
  • ... s osobním vlastnictvím.
  • ... se státním bytem.
  • ... s bytem u majitele.
  • ... veselé či špatné s majitelem samým.

Jak vidíte, téma je dnes docela široké. Zanadávejte si, postěžujte si, rozesmějte ostatní!

Reklama