Milá redakce,

mým rodným městem a místem, kde už žiji přes třicet let je Olomouc. Je to překrásné město plné památek, parků a květin. Kdo tu byl a zná ho, tak se mu říká "malá Praha". Poslední dobou roste čím dál víc do krásy a vždy, když se procházím historickým centrem, tak na mě dýchá cosi nadpřirozeného, jako bych se potřebovala dvojnásob nadechnout, abych tu atmosféru do sebe víc nasála.

Můj domov je ale na samém kraji města. Bydlím v rodinném vícegeneračním domě mých rodičů v podkrovním bytě s manželem. Vzhledem k tomu, že je to jeden z posledních domů na kraji města, máme neuvěřitelný výhled z okna. Přímo z posletele vidím na kostel na Svatém Kopečku, který je obzvlášť v noci překrásný. A pokud je dobrá viditelnost, tak se mohu rozhlédnout od Lipníku nad Bečvou až po Praděd (někdy je vidět i věž). Kdo to zná, ví, že to je opravdu kus světa.

V létě jsme si začali stavět domeček, ale jen pár stovek metrů od současného bydlení. Bohužel přijdu o ten překrásný výhled, ale na druhou stranu zase získám víc přírody. Olomouc je sice už velkoměsto, ale kolem nás je to ještě dědina. Sousedi chovají kozy, slepice, králíky...všichni se tu známe, scházíme se v jedné hospůdce a je nám tu dobře.

Nedávno jsem Vám psala, že jsem loni přišla o dvojčátka a že ležím v nemocnici s dalším miminkem v bříšku. Všichni věřili a přáli mi, že to tentokrát vyjde...nevyšlo. Potratila jsem minulou sobotu ve 22. týdnu......

Celou tu dobu přemýšlím, jestli by nebylo dobré odtud odejít a začít někde jinde úplně znova. Ale to pouto k tomuhle městu je tak silné, že jej nepřekoná ani ta bolest, kterou nyní cítím.

Vaše čtenářka

HradilovaL

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Jaké je místo vašeho bydliště? Jak jste se tam dostala? Jak dlouho tam žijete? Líbí se vám? Co byste ve své obci změnila a co se vám naopak líbí? Jaký máte ke svému městu či vesnici vztah?

Své příběhy, postřehy a zamyšlení posílejte už teď na e-mailovou adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu zítřka zveřejňovat a autorku toho nejzajímavějšího samozřejmě odměníme.

Reklama