Čtenářka Deta bydlí s manželem a dětmi v domě jeho rodičů. Vídá je tedy každý den, zato svoje rodiče tak často nevidí. Důvodem je vzdálenost i věk... a také rozvod...

Když se lidé rozvedou, mohu z toho nastat komplikace při rodinném navštěvování. Čtenářka Deta tak vídá svého otčíma jen párkrát ročně...


Pěkný den, manžel to má jednoduché, vidí své rodiče každý den, bydlíme s nimi totiž v jednom domě. K mým rodičům, respektive k mamce a dědovi, jak od narození dětí říkám otčímovi, jsme jezdívali i 2x do měsíce, nebo oni jezdili k nám, máme to asi 35 km. Zlom nastal, když se rozvedli, prodali společný dům a každý šel svou cestou. Mamka bydlí u své sestry a děda se vrátil do domu ke své předchozí manželce, jí patřilo přízemí, jemu patro. K mamce občas zajedeme plánovaně a občas se u ní zastavíme, když máme cestu kolem. Třeba když jedeme od dědy, ke kterému taky jezdíme, teď ho od nás dělí kolem 100 km, jezdíme k němu asi tak 5x za rok, on se snaží přijet na každé naše narozeniny a v létě jen tak. Vždy máme strach, má už za sebou 81 oslav narozenin, ale děda prostě vlakem nepojede... Auto je auto, navíc se cestou zastaví pro mamku a přijedou spolu. Myslím, že kdyby se mamka nemusela starat o babičku, přestěhovala by se za ním... No a protože dnes má každý mobil, jsme s oběma kdykoliv v kontaktu.
Mého biologického otce znám asi 10 let, napřed jsme si jen psali dopisy, jednoho dne se objevil u našich dveří. Když to tak počítám, viděli jsme se asi 9x, ale občas zavolá, má mě na jednom ze svých mobilů zadarmo.

Příjemný víkend,
Deta

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17. února 2012: Jak často se vídáte s rodiči?

  • Jak často se vídáte s rodiči?

Kontakt s rodiči, to je velké téma. Každý vnímáme jinak a každý k nim máme jiný přístup. Někdo kladný, někdo záporný. Pevně ale věřím, že nikomu nejsou rodiče tak říkajíc „jedno“. Pište mi své příběhy o tom, jak často se s rodiči stýkáte a proč. Modelů je mnoho, někdo vídá rodiče každý den, někdo další jednou za rok. Jsem zvědavý, jak je to u vás! Za svůj příběh můžete získat dárkový balíček čokolád Merci v hodnotě 500 korun s díkem pro rodiče za to, že jsou.

Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako předchozí podstavec a zašlete ho nejpozději 17.2.2012 do 15.30 hodin na e-mailovou adresu redakce. Tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění.

Merci

Reklama