Hodláte svou půdu přestavět na byt? Stavíte dům a chcete maximálně využít prostor až do hřebene? Toužíte po romantickém podkrovní? Pak jste na správném místě. Máme pro vás inspiraci ze světa.

Bydlení pod střechou má své nezaměnitelné kouzlo. Obnažené trámy, prostor nad hlavou, skosené stěny, okna s krásným výhledem. Takové prostory nám nejčastěji nabízejí půdy, které už dávno neslouží svému účelu.

Půdní byty ve staré městské zástavbě patří mezi ty nejvyhledávanější, ale také nejnákladnější. Romantická atmosféra otevřeného prostoru s odhalenými krovy dnes láká i stavitele moderních domů. Proč nevyužít úžasného prostoru pod hřebenem  střechy a nevytvořit si mezonetový byt s různými galeriemi, schodišti a tajemnými zákoutíčky?

Ale všechno má své pro a proti. Aby se v podkroví nebo pod střechou bydlelo opravdu komfortně, nesmí se podcenit izolace. Jinak se romantika promění v peklo. V létě nepředstavitelný hic a v zimě „kosa“. Vím o tom své.

Ale to už je jiná kapitola. Praktickou stránku probereme třeba jindy, dnes se budeme pouze kochat .

Co tomu říkáte, milé ženy-in? Chtěly byste bydlet v některém z těchto bytů? Máte vlastní zkušenosti s bydlením v podkroví? Napište nám svůj názor do diskuze pod tento článek

Foto: facebook magazínu Veranda, Pinterest La Dolce Vita, Facebook Art&Deccoration

Čtěte také:

 

Reklama