Parádní propečené klobásky z Václaváku nezmizí. Je to nejspíš tím, že víc než osmdesát procent Pražanů a návštěvníků metropole je zásadně proti. Češi jsou totiž národ „prožraný“ a pozdně noční lahůdku na cestě z divadla, koncertu či jen z obyčejné hospody si nenechají vzít! Pod peticí na podporu tohoto prodeje se sešly dokonce tisíce podpisů.

Ještě koncem minulého roku město tvrdilo, že z Václavského náměstí zmizí stánky s opékanými klobásami. Nyní už náměstek primátora Rudolf Blažek tak kategorický není. „Nechceme a nemáme v úmyslu stánky na náměstí rušit, chceme jen jejich počet rozumně omezit a zlepšit kulturnost prodeje,“ tvrdí.

Stánkaři se ale musejí připravit na to, že od léta nebudou smět prodávat tvrdý alkohol. Počítá s tím chystaná novela tržního řádu. „Není potřeba si ke klobáse dávat dva fernety nebo tři vodky," podotkl náměstek.

Tradice prodeje uzenek spadá do první republiky, ovšem tehdy se párky prodávaly výhradně z pojízdných vozíků. Po druhé světové válce se prodej občerstvení na Václavském náměstí soustředil do dvou až čtyř pevných stánků a v tomto počtu zůstal zachován až do 90. let. V současnosti je jich na náměstí 26, z toho dvanáct s občerstvením.

Také si v noci dáte v centru metropole krásně propečenou klobásku, přezdívanou kvůli přepálenému oleji „rakoviňák“? O které tradice jsme se podle vás už v souvislosti se vstupem do EU k naší škodě připravili?

Reklama