Milé ženy-in,
máte rády burčák? Já ano, možná ještě víc než samotné víno. Ovšem znám člověka, který nemůže burčák doma ani cítit. Je to moje teta.

Asi před třemi lety se teta se strýcem rozhodli, že vymalují kuchyň, do které nezavítal malíř snad patnáct let. S vervou se do toho pustili a věřím tomu, že výsledek musel být parádní. Ovšem nevydrželo to dlouho.

Druhý den ráno jeli k dědovi, který dělá vynikající víno. Na to bylo ovšem ještě brzo - právě „zrál“ burčák. Něco popili a večer dorazili domů i s výslužkou... dvěma petkami burčáku. A jak byli v dobré náladě, tak strýc otevřel tu jednu petku. Její obsah byl samozřejmě natlakovaný. A ano, čekáte správně, burčák vybouchl a mohli malovat znovu. Takový maraton v malování ta jejich kuchyň už dlouho nezažila.

katka17


Abych byl upřímný, burčák bych si dal jedině tam, kde jsem viděl, jak ho připravují. To, co se prodává všude po republice jako „kvalitní burčák přímo z…“ nejenže častokrát víno nevidělo (jabka jsou přece taky fajn), ale i kdyby cedule měly pravdu, převoz burčák zlikviduje.

A specifikoval bych to asi takhle: Kvašením se z vína dostává všechno to, co v něm nemá být. Takže ti chytří si počkají, nebo naopak pospíší někam do sklepa, kde se dostanou k vinnému džusu, který zrovinka začíná kvasit. To je požitek!

Reklama