Nevíte, co si pod tím představit? Tak si přečtěte příspěvek od čtenářky s nickem Eliana, která, jak je vám možná známo, chová v bytě králíky. A jak to s nimi je o dovolené, to už se dočtete níže

Není nijak tajemstvím, že s námi domácnost už 15 let sdílejí králíci normální velikosti. Jdete do ledničky a před ní už stepuje králík. Jdete na gauč a tam už má králík rozkoukanou detektivku. Prostě jsou to členové domácnosti. Ovšem na cestování tedy nejsou, to zas dávají přednost gaučingu nebo chrupendu v polštářích. A tak nám nezbývá než po dobu naší dovolené pro ně musíme sehnat bunny-sitting. Nejlepší králičí opatrovnicí je moje sestra a pro králíky nastává jejich dovolená plná rozmazlování a pamlsků. Kolikrát se vracíme z dovolené utahaní a králíci místo vřelého přivítání se tváří nonšalantně odpočatí a líní zvednout tlapku na přivítání.

kralik

Zato naše mini krevetky, ty ani žádnou změnu nezaznamenají, hlavně když dostanou svou dávku jídla a slupnou jako zákusek svou sousedku. Zatím jsme měli štěstí se zvířátky na dovolené a tak jsme ňuchňali cizí zvířecí kožíšky, ošetřovali zvířecí zranění, krmili cizí prasátko, srazili omylem jednoho slovinského bažanta, který nám přistál na předním okně jak z Hitchcockova hororu... no prostě bez zvířat si dovolenou neumíme představit a ti naši pardálové doma si to užijí bez nás mnohem lépe!

Eliana

Milá Eliano, to jsou opravdu velcí králíci a ne zakrslíci? A kolik jich doma máte?

Text nebyl redakčně upraven

Jak to máte se zvířaty o dovolené vy, milé ženy-in?

Berete je s sebou?

  • Jak zabezpečujete psa nebo kočku v autě? Cestovala jste s nimi někdy vlakem, nebo autobusem? S jakými zkušenostmi?
  • „Dovolenkujete“ raději bez nich? Už jste někdy využila služeb psích hotelů? Byla jste spokojená? Doporučila byste je, nebo před nimi spíš varovala?
  • A co třeba s rybičkami, hadem, nebo pavouky? Máte někoho, kdo se o ně po čas vaší dovolené postará, nebo prostě nikam nejedete?
  • Samostatnou kapitolou budou domácí zvířata, která chováte pro užitek. Ani ta přece nemůžete ponechat svému osudu. Někdo je musí krmit, napájet, a občas na ně dohlédnout? Máte k tomuto účelu spolehlivou osobu, která vás zastoupí, nebo se kvůli zvířectvu dovolené zříkáte?I vaše názory, příhody a rady uvítáme
  • Aby ženy, které zvířata nevlastní, nezůstávaly stranou, můžou se nám svěřit s tím, jestli jim nějaké zvíře dovolenou zkazilo, nebo naopak zpestřilo.
  • Přivezly jste si dokonce nějaké zvíře domů?
  • Máte nějakou veselou příhodu se zvířetem, či zvířaty na dovolené?

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy?

Záměrně jsem vybrala „neutrální“ dárek, který by mohl uspokojit každou z vás. Domácí bylinář od nakladatelství IKAR

kniha

Reklama