Bulharsko, to je více než 370 km dlouhých písčitých pláží a průzračného moře, moderní hotely, romantické zátoky, rušný noční život plný diskoték a barů, ale i pohodové a klidné lokality pro rodiny s dětmi a seniory.

Bulharsko

Zapomeňte na „staré” Bulharsko, které jste znali před 20 a více lety. Nyní je to moderní a rychle se rozvíjející destinace s kvalitními hotely a dlouhými plážemi, ve které si každý najde to své NEJ…

Bulharsko, země s více než 7 miliony obyvatel, otvírá každé léto své brány pro tisíce turistů z celého světa a stává se populárním místem pro strávení příjemné letní dovolené. Nachází se na pobřeží Černého moře, jehož voda obsahuje velmi malé množství soli, a je lemováno 378 km pláží, které Vás ohromí svým jemným zlatavým pískem, skalnatými zátokami a romantickými zákoutími. Kromě toho, že v Bulharsku oceníte průzračné křišťálové moře, najdete zde jedny z nejhezčích pláží v Evropě.

Bulharsko

 Svědčí o tom i fakt, že mnoho z nich je oceněno tzv. modrou vlajkou, což je prestižní ekologické ocenění pro čistotu a kvalitu pláží a moře. Na své si přijdou jak vyznavači relaxace, aktivního odpočinku, ale i milovníci kultury i nočního života.

Bulharsko

Najdete zde množství cenných historických památek a jedinečný, bohatý folklor, který neuvidíte jinde na světě. Dalším lákadlem je bulharská kuchyně plná vůní a sladkých chutí, která nabízí velmi rozmanitý výběr národních pokrmů i specialit a je považována za jednu z nejzdravějších v Evropě. Nezapomeňte ochutnat pravý šopský salát, boršč, kavarmu či grilovanou pochoutku kebapčata se zapečenou kaší. Znalci vína jistě ocení širokou nabídku velmi dobrých místních vín, které si mohou vychutnat v příjemné romantické restauraci, a vnímat tak příjemnou atmosféru kolem sebe.

Bulharsko

Mile budete překvapeni i přístupem místních lidí, kteří jsou vstřícní, ochotní a velmi přátelští. Není žádným tajemstvím, že radovánek Vás v Bulharsku čeká opravdu hodně. V Bulharsku je velkou výhodou to, že si můžete dopřát vše, co hrdlo ráčí za velice příjemné a dostupné ceny, které se ještě stále pohybují níže, než je tomu v ČR. Dnes je Bulharsko zemí, kde vyrostla řada nových moderních ubytovacích kapacit srovnatelných s jinými podobnými v řadě zemí v oblasti Středozemního moře.

 

Pokud jste v posledních několika letech v Bulharsku nebyli, budete příjemně překvapeni, jak moc se zlepšily a rozšířily nejen služby pro turisty, ale také jakým pozitivním vývojem prošla výstavba ubytovacích zařízení.

“ZAPOMEŇTE NA MINULOST, NYNÍ JE TU ZCELA NOVÉ BULHARSKO!”
Moderní penziony a hotely již od 7.990 Kč

Podnebí

…na bulharském pobřeží je označováno za součást mírného středomořského klimatu s poměrně dlouhými, teplými a suchými léty. Převládá severovýchodní směr proudění vzduchu, což v létě přispívá k příjemnému ochlazení rozpáleného pobřeží. U moře jsou bouřky prakticky pouze v zimě. Takový charakter klimatu plně vyhovuje požadavkům turistů na zaručeně krásné letní počasí. Letní sezona v Bulharsku začíná v polovině května, vrcholí v prvních dvou týdnech srpna a končí na konci září. Zimní sezona trvá od prosince do března s nejrušnější polovinou února. Nejlepší čas pro návštěvu Bulharska je období června, července a srpna, kdy jsou nejvyšší denní teploty.

Bulharsko

Pokud jedete obdivovat přírodní krásy, je lepší zvolit květen nebo září. Bulharské pobřeží je poměrně málo členité s dlouhými úseky krásných pláží, málo vykrojenými zálivy a téměř žádnými ostrovy. Prakticky neexistuje rozdíl mezi přílivem a odlivem a slanost Černého moře je o poznání nižší než v moři Středozemním.
Bulharsko


Teploty: vzduch / voda : (květen: 27/19, červen: 30/22 , červenec: 32/25, srpen: 33/25, září: 20/23
říjen: 25/20).

Letoviska

Mezi nejznámějšími a turisty nejvyhledávanějšími letovisky jsou:

Kiten (NÁŠ TIP: hotel Green Park s all inclusive od 15.590 + příplatky)

Primorsko (NÁŠ TIP: penzion KOVOTOUR PLUS s vlastní stravou od 7.990 + příplatky)

Nessebar (NÁŠ TIP: hotel BILYANA BEACH  s polopenzí od 11.990 + příplatky)

Slunečné pobřeží (NÁŠ TIP: VILA TEDY  s vlastní stravou od 8.390 + příplatky).

 …neváhejte si rezervovat dovolenou s CK KOVOTOUR v Bulharsku již nyní!

Všechna tato místa a mnohem více můžete navštívit s cestovní kanceláří  KOVOTOUR PLUS. Svůj zájezd do Bulharska s odlety z Prahy, Brna a Ostravy můžete rezervovat online na www.kovotour.cz nebo na call centru 14 001.

Katalog CK KOVOTUR si můžete objednat ZDE http://kovotour.cz/view.aspx?pg=objednat-katalog.html

Reklama