Přestože se může Bulharsko pochlubit hlubokými lesy, tajemnými údolími i bohatou minulostí, je to stále Černé moře, které láká do tohoto státu největší množství návštěvníků.
A v čem je vlastně jiné než ostatní, jež omývají pobřeží Evropy?

Černé moře je díky četným přítokům řek méně slané, a je tak příjemnější pro koupání. Rádi jej vyhledávají také potápěči, protože do hloubky dvou set metrů je plné života. Uvidíte v něm hejna ryb i četné kolonie podmořských rostlin.
Vítaný je i pomalu se svažující vstup do vody.

Na pobřeží leží několik měst, kterým v letních měsících vládne turistický ruch.
Patří mezi ně například Primorsko, Sozopol, Varna či Balčik. Právě ty se stávají nejčastějším "domovem" turistů a díky bohaté návštěvnosti každým rokem vzkvétají. Ty tam jsou doby, kdy se bulharské pobřeží nedokázalo vyrovnat svým protějškům v jiných státech Evropy. Dnes již poskytují stejné služby, na jaké jste zvyklí například z pobřeží Řecka či Španělska.

Mezi Čechy je velmi oblíbené malé přístavní městečko Primorsko.
Najdete tu dvě písečné pláže s řadou atrakcí. Děti nadchne tobogán, dospělé zase přilákají stánky s občerstvením nebo nedaleké bary. Jistě potěší i ceny, které jsou v tomto městečku o něco nižší než v hotelových komplexech.
Oblast Primorska se pyšní modrou vlajkou čistoty. Pláže s jemným zlatým pískem jsou dlouhé přibližně sedm kilometrů.
Pro zkrácení dlouhé chvíle vám poslouží třeba tenisový kurt, windsurfing, půjčovna vodních lyží či skútrů. Vaše ratolesti budou určitě nadšeny z vláčků nebo nafukovacích hradů na pobřeží.
Na katedrálu Nanebevzetí Panny Marie se můžete zajet podívat do Varny.

Bulharská kuchyně je vyhlášená zvláštními druhy koření, používá spoustu zeleniny a chybět nesmí ani balkánský sýr. A co k pití? Přece místní víno nebo rakiji.

Jediný český hotel v Bulharsku se jmenuje Belveder a nachází se v Primorsku.
Po jeho rekontrukci vznikl moderní komplex, poskytující kvalitní služby.

Háčkované i vyšívané ubrusy patří k suvenýrům, které je škoda si domů nepřivézt.
Měnou Bulharska je leva, dělící se na 100 stotinek.
Pro vstup do země nepotřebujete vízum, stačí platný cestovní pas.