Určitě to znáte: ráno se probudíte po povedené party, máte zastřený pohled, červené tvářičky a zbytky černé řasenky vašemu vzhledu dodají pěkný rock’n’rollový nádech. Jenže o hodinu později je všechno jinak – pleť začne šednout, ze zastřeného sexy pohledu se stane skleněný, kruhy pod očima sahají často až k bradě, rty ztratí hydrataci, a přestože je akné spíše problémem puberťáků, rázem se mezi ně díky novým „přírůstkům“ můžete řadit.

Tomu se říká kocovinová pleť.
Alkohol je totiž pěkný prevít. Přestože večer odstraňuje zábrany a naše nálada je skvělá, je to také ten nejlepší způsob, jak vizuálně zestárnout a ztratit svěží vzhled. Dalším velkým problémem, který alkohol pleti způsobuje, je dehydratace. Nejen pleť, ale i celé tělo, začne fungovat zcela jinak a dochází k velké ztrátě vody. A pozor! Podle výzkumů může pleti trvat až 30 dní, než se dostane z jedné pořádně velké kocoviny! Co to znamená? Že když chodíte na večírky několikrát do měsíce a alkohol je váš kamarád, váš organismus úplně svěží nebude pěkně dlouho.

Co dělat s kocovinovou pletí?

Nebudeme vás nabádat k abstinenci. Možná postačí jen trocha té kontroly, detox před svátky a snížení příjmu alkoholu do těla. Věřte, že změnu poznáte nejen na pleti, ale i na vaší postavě!
„Každý z nás si ale občas nějaký večírek rád dopřeje, důležité proto je, alespoň se vždy před spaním důkladně odlíčit a na pleť aplikovat výživný noční krém. Druhý den pak můžete pleti dopřát i hydratační pleťovou masku nebo třeba jemný peeling, který vaši pleť trochu rozzáří. Jít spát nalíčená ostatně patří k největším prohřeškům, které můžete na své pleti napáchat. Během noci pleť nedostane dostatečný prostor k regeneraci a nebude volně dýchat. Druhý den se vám proto pomstí nejen barvou jakoby bez života, ale mimo jiné se na ní vytvoří akné, případně i různé vyrážky,“ radí MUDr. Olga Erps ze salonu Á la Provence v Liberci.

  • Dalším krokem, jak se vrátit „mezi lidi“, je dostatečná hydratace.
  • Vysprchujte se, střídejte teplou a studenou vodu.
  • Dopřejte pleti kvalitní masku a přírodní olej.
  • Nechte obličej chvíli odpočinou a teprve pak zkuste škody zamaskovat lehkým make-upem, tvářenkou a rozjasňovačem.
  • Den, kdy máte kocovinu také nepijte nápoje s kofeinem a prolévejte se čistou vodou ve velkém. Pijte také čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny, horké masové vývary a jezte kvalitní potraviny.

NeoStrata Spot Treatment gel, 690 Kč
Gel k lokálnímu ošetření projevů akné

NeoStrata Eye Cream, 1100 Kč
Jemný zvláčňující oční krém

NeoStrata Exfoliating wash, 950 Kč
Čistící exfoliační pěna pro zralou pleť

Nivea Pure&Natural, 107 Kč
Regenerační noční krém

Dermacol Sensitive Eye Make-up Remover, 119 Kč
Neparfémovaný odličovač očí pro citlivé oční okolí

Manufaktura Dead Sea Tradition, 199 Kč
Jemný denní pleťový krém s bambuckým máslem a minerály z Mrtvého moře

Mohlo by vás zajímat:

Reklama