Milá redakce a ženy -in (případně muži),
na možnost cestování jsem si v posledních dvaceti létech zvykla. Za rok, o svých dovolených, se dostanu na lyžování do Alp, do termálních lázní do Maďarska. O prázdninách, kromě milovaných Krkonoš, jezdíme do Francie za přáteli. Sem tam se vyskytne nějaký poznávací zájezd po Evropě.

Tak tohle, co jsem popsala, je už docela pravidelné cestování a jsme za to moc rádi. Před 5 léty se mi přihodila událost, která se úplně vymyká, a asi to tak i zůstane. Moje dcera mě vzala sebou do Japonska! Byl to jenom týdenní poznávací zájezd, ale stál za to! Tokio, Japonci píší Tokyo, to byl první cíl.

Vyznat se v jejich metru, tak  to je zázrak, to nemluvím o tom dokázat si koupit lístek! Latinka totiž není v Japonsku všude uvedena. Co se dalo stihnout, to jsme si prohlédly. Málo jsme spaly, svoje sehrála i časová změna - připadaly jsme si trochu jako ve snu. Zvykaly jsme si na japonské jídlo, to nám moc nešlo. Je pro nás moc čerstvé a spíš neuvařené.

Na ulicích jsme se začaly také usmívat, protože úsměv, ten jsme na japonských tvářích všude viděly. Vyhýbaly jsme se v davu lidí, a to do leva. Obdivovaly jsme i japonské záchody. Ty byly zároveň s bidetem, měly vyhřívané prkénko a do místnosti se záchodem se přezouvalo do speciálních botek.

Vlakem Šinkanzen jsme cestovaly do několika měst, nejkrásnější bylo Kjóto a jeho zahrady. Zážitky z Japonsky mě provázejí doposud a často si vzpomínám. Při zpátečním cestě do Vídně jsme měly velice nepříznivé podmínky letu. Silné turbulence, které se objevily nad Uralem, donutili piloty změnit trasu více na sever. Museli jsme být všichni připoutaní. Bohužel, i letušky. Takže nic jen vzácně nabízely  pití, a to jen čaj a vodu. My jsme si říkaly, že k situaci by se hodilo něco silnějšího :-)   Letadlo se celé  třáslo, nevím odkud se bere ten hrozný hluk. My jsme se už loučily se životem. Jen jsme si říkaly, jaké je štěstí, že pokud spadneme, je to až na zpáteční cestě a to Japonsko jsme si náramně užily. Cesta letadlem trvala 14 hodin.

Od té doby se bojím létat...

Šťastné cestování a vždy šťastný návrat!
Bugy

bugybugybugy