Krásný den všem! Dovolená a knihy, to u mě patří k sobě!
Letos jsem už jedno volno měla.

Na ráchání do maďarských termálů jsem si vzala knížky spíše odpočinkové. Takové, které si netroufám vůbec doporučit . Půjčila jsem si je v Městské knihovně, protože ani netoužím mít je doma. Většinou to byly knihy s detektivní tématikou bez nápadité zápletky.
Jedna knížka se lišila. 

Byl to historický román a mě  zaujal :  od spisovatelky (asi Rakušanky) Cristenové "Mezi trůnem a láskou".
Je to čtivě napsaný román o Marii Terezii. Uvědomila jsem si, jaká to byla velmi schopná panovnice a také velmi vášnivá žena.
Příští týden jedu na týdenní dovolenou do Krkonoš a výběr knih, které povezu sebou už mám hotový.
Pro zamyšlení a "ochytření" knihu Tomáše Sedláčka "Ekonomie dobra a zla". Dívala jsem se na několik stránek a je to knížka s velkým rozsahem. Začíná v pradávné době, dotýká se Bible, Eposu o Gilgamešovi, a s filosofií a dojde až k dnešní krizi. Upozorňuje na naší velkou civilizační rozmazlenost... Tak tu určitě nepřečtu rychle v jednom tahu.

Pak jsem si koupila knížku současného českého autora Emila Hakla - Pravidla směšného chování. Jsem na ni moc zvědavá a tak tu knížku ani neotevírám, protože mám obavu, abych ji nepřečetla ještě před odjezdem.

Znám jeho předchozí romány a byla jsem nadšena takovou neotřelostí stylu i nápady.
Tohoto autora bych doporučila - u jeho knížky O rodičích a dětech jsem se opravdu pobavila.

Pěkné léto s pěknými knížkami přeje

Bugy

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Pravidla směšného chování jsem dostala a ještě neotevřela. Nic jsem před tím od pana Hakla nečetla. Tak ji otevřu, když myslíš. M.

Pište co čtete, nebo jste četli či se chystáte číst. Doporučte knihu na kterou nezapomenete. Svěřte se na redakce@zena-in.cz

Vítězný e-mail získá jak jinak, než knihy.

Snad vítězi udělá radost zajímavý román „Zavržený“ od Beccy Fitzpatrick, strhující příběh Revy Mann „Rabínova dcera“ a kniha Joanne Fedler „Srdce na háčku“, kterou vřele doporučuji, protože autorka umí podat čtivě a poměrně vtipně i problematické věci.

Reklama