Přečtěte si další tematický příspěvek, který poslala čtenářka s nickem Bugy. Obsah je nastíněn už v titulku, reakce pak v průběhu.

I v naší rodině se několikrát objevily nevhodné nebo nechtěné dárky.
Zejména v minulosti, když jsme měli ještě malé děti a manžel vybíral dárky sám.  Teď, když mám dospělou dceru, tak se manžel spoléhá na ni. Dcera se zase ráda domluví se mnou. „Mami, chtěla bys ten domácí oblek, anebo tu mikinu na lyže?“ Dárek zakoupí, manžel ho zabalí a je všeobecná spokojenost.

Asi stále se mi bude vybavovat zažité zklamání pod stromečkem v době tak před 25 lety.
S manželem jsme v prosinci procházeli obchody. Tehdy jsem si moc přála kožené sako. A na jedno, přímo nádherné jsem narazila. „Teda, to je paráda. Takové bych potřebovala.“  začala jsem ho nápadně zpracovávat. „To se hodí na jaro, ale i teď pod kabát. Podívej, ta krásná kůžička. Já si ho vyzkouším. Je parádní a přesně moje velikost....“
To sako jsem měla v duchu stále před očima. Vůbec jsem nepochybovala, že by snad můj muž nesdílel se mnou moje nadšení.
Přišel Štědrý večer. Pod stromečkem hromada dárků - vánoce jsme strávili s mými rodiči. Rozbalujeme, a já zahlédla větší balíček podivného nepravidelného tvaru. To bude to sako! Nechala jsem si ho až nakonec, abych užila napětí a těšení. A pak jsem rozbalila velkého růžového medvěda.
Moje reakce? Překonala jsem se, usmívala se, medvěda láskyplně přitiskla. Přece nezkazím manželovi vánoční čas.

Reagovat na nevhodné dárky se dá různě. My se bavíme zážitkem mé vnučky. Momentálně je v USA, kde pracuje jako au-pair. Zažila vybalování dárků, kdy její „house- mother“ (původem z Evropy) rozbalila nějakou vestu od své tchýně. A reakce? „ To si snad děláš srandu? Ty si myslíš, že tohleto budu nosit?!“
Jen příjemné zážitky z dárků a pochopení pro darujícího přeje
Bugy

pozn.red: Text nebyl redakčně upraven

__________________

To sako muselo tehdy stát majlant, a kdoví, za jak dlouho by vyšlo z módy. Růžový medvídek je v kurzu pořád (tedy, jestli ho ještě máte))
Pěkný den a děkuji, že jste napsala
Saša

Téma dnešního dne: Nevhodné dárky

  • Stalo se vám někdy, že jste byly obdarované nevhodným dárkem?
  • A co jste s ním dělaly?
  • Od koho a při jaké příležitosti jste nevhodný dárek dostaly?
  • O jaký „dárek“ konkrétně šlo?
  • Přimhouřily jste oči a dárek jste si nechaly?
  • Hodily ho na věky věků do skříně?
  • Daly někomu jinému?
  • Vyměnily?

Veselé i vážné historky ohledně nevhodných dárků pište
na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme (doufáme, že vhodným dárkem), a to vlasovým šamponem od ORIFLAME (s vůní grepu) a s vůní pomeranče zase dostanete hydratační krém od RYORU.

darekkk

Reklama