Přeji krásný den všem,

mám dvě oblíbená zvířátka a možná bych se mezi nimi ani nedokázala rozhodnout.

Prvním oblíbencem je kočka. Miluji její jemné předení, když je napapaná, v teplíčku a hlazená. Narozdíl od psů si myslím, že má vlastní uvažování a vlastní osobnost. Pes většinou udělá to, co se mu poručí. Kočka si postaví hlavu a nikdo s ní nehne. Nemáte čas ji hladit, protože zrovna žehlíte? Uraženě se k vám otočí zády a po skončení práce si ji musíte udobřovat, jinak se pohladit nenechá.

Druhým mým oblíbencem je motýl. Jeho barevná křídla, vymyšlená přírodou tak, aby nepřátelům evokovala představu děsivého obličeje. Pro lidi je to přitom potěšení se na něj podívat. Poletuje si z louky na louku a jediné, o co mu v životě jde, je spojení a plození. Říká se, že motýli žijí jen pro lásku.

Společné vlastnosti bych určitě našla - s kočkou zálibu v mazlení a hlazení, trocha urážlivosti je tam taky a teploučko je taky můj hlavní zájem.

S motýlem - líbilo by se mi poletovat po voňavé louce a hledat partnera motýlka, abych s ním mohla celý den plodit potomky. Komu vlastně ne?

Ale vzhledem k tomu, že mě přítel přirovnává ke kočce (bohužel ne podle vzhledu, ale jak si lebedím, když jsem spokojená), tak mým totemovým zvířátkem je asi kočka.

Jestli existuje posmrtný život, tak bych se v příštím životě určitě chtěla narodit jako kočička u hodných lidí...

Přeji krásný den
odlaska


Tak to vidíte!
Ono se pořád říká motýl, motýl a on to ve skutečnosti je pěkný kanec. Nechci nijak srážet motýlí nadšení, ale mně by vadila housenka. Kuklu už bych nějak překousl, ale být housenka by se mi příčilo.

A k té kočce... Já bych chtěl být kočka u Šumařů. Fakt, bral bych to všemi deseti.:)

A co vy? Jaké zvíře byste chtěla být vy? Napište mi na adresu redakce@zena-in.cz!

Reklama