Čtenářka Bookcase popsala svůj vztah ke smrti i přiřadila playlist muziky co chce zahrát. Pojďme si tedy zatančit na její budoucí pohřeb…

Hezký den všem,
co se smrti týče, setkala jsem se s ní mnohokrát. Od úmrtí různých pratetiček a jiných „vzdálenějších“ příbuzných, prarodičů, až po úmrtí mých nejdražších - otce a sestry.

Když mi umřel taťka, bylo mi sladkých sedmnáct. Právě jsem se vrátila ze školy domů, s úsměvem na rtech a s pololetním vysvědčením v ruce, abych se pochlubila vcelku ucházejícími známkami, když jsem se dozvěděla, že.... :(  No, čas všechno přebolí, vzpomínky zůstanou a tak to má být.

V rodině koluje jedna úsměvná historka, kdy má neteř, v té době malá holčička, se u jeho hrobu zeptala, proč mu tam sázíme kytky a ne cibuli nebo česnek, když je měl tak rád :).

Loni jsem přišla o milovanou sestru, rozhodla se sama ukončit „pobyt“ na tomto světě. Není dne, abych se nezeptala PROČ??? Až to se mnú jednou definitivně sekne, snad se to dozvím.

Jsem narozena ve znamení Štíra, o smrti často přemýšlím. Mám ráda Dušičky, vůbec celou tu ponurou podzimní atmosféru, procházky po hřbitově, čtení jmen a nápisů na náhrobcích. Mým favoritem mezi nápisy je morbidně znějící: „Já spím, ty žiješ, já čekám, ty přijdeš“.

Taky mám sestavený svůj „playlist“, kterému vévodí píseň Tajemství Daniela Landy, následuje Kometa Jarka Nohavici a uzavírají jej mí milovaní U2 a jejich All I want is you.

No a kdyby se vypustil řečník, jakože v mém případě je zbytečný, neboť kdo mě zná, ví že rodina a knihy nadevše,takže mluvit o tom i o jiném je zcela zbytečné, tak by se mohla vejít ještě jedna.

Další otázka...spálit nebo do země? Kdysi jsem byla všemi deseti pro rakev a hlínu. Jenže ta urna je jaksi...skladnější ;-).

 Ale co, od manžela mám slíbeno, že budu makat i po smrti - půjdu prý do přesýpacích hodin, takže tahle otázka je bezpředmětná :D:D:D.
Takže tak nějak asi :) bookcase

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven


Díky bookcase. Posílám zhudebněný playlist. To bude hezký pohřeb.

1. Daniel Landa – Tajemství

2. Jarek Nohavica – Kometa

3. U2 – All I want is you

Dnešním tématem dne je náš vztah k vlastní smrti. Více ZDE: Dobré ráno všem živým

Na vaše příspěvky, historky, příběhy a úvahy se těším na e-mailu:

redakce@zena-in.cz

A dnes za toto téma nedám odměnu vám přímo. Ale věnuji za jednu z vás 1 000 Kč na dobročinné účely. Za svůj příspěvek mi napište organizaci, popřípadě přímo číslo účtu té organizace, kam mám peníze poslat!

Reklama