Většinou první, čeho si muži na ženě všimnou, jsou krásné dlouhé vlasy. Působí velmi žensky, jenže dlouhovlásky se o svou bujnou kštici opravdu musí pečlivě starat. Čím jsou delší, tím je úprava náročnější a péče musí být důslednější.

Již odmalička mi moje máma kladla na srdce, že pro ženu jsou vizitkou upravené nehty – které jsem si dlouhá léta kousala, a krásné vlasy. Nehty už jsem si díkybohu dala do kupy, sice to trvalo, ale teď jsem se rozhodla věnovat se svým dlouhým vlasům. Nosila jsem určitou dobu krátký sestřih, nyní však mám již délku, kterou mi většina žen závidí a stále se mě ptají, jestli je mám umělé. Odmalička mám vlnité vlasy, které jsou husté a velmi rády se cuchají. I přesto, že se češu několikrát denně, dělají se mi nepěkné „dredíky“. Navíc mým vlasům ani nepomohlo zesvětlení, kdy jsem šla z černé barvy na hnědo-rezavou. Peroxid je neskutečně oslabil, a tudíž jsem hledala různé přípravky, které jsem zkoušela, ale výsledek se nějak nedostavoval.

Nedávno mi má dvorní kadeřnice Markéta ze salonu Magic Look, ke které chodím již dvanáct let, navrhla, jestli nechci vyzkoušet „učiněný zázrak“, kterým je keratin, a že by to mým vlasům prospělo. Neváhala jsem, ráda zkouším nové věci, a pokud mi to pomůže s mou nepoddajnou kšticí, budu jedině ráda. Domluvily jsme si termín a šly na to…

sd

Tak takto vypadají mé vlasy ráno co ráno. Rozježené cosi a vespod číhající zamotané chuchvalce vlasů, žádná paráda, ale po aplikaci vyhlazující keratinové péče se to snad zlepší, doufám…

ds

s

sa

A jak celý průběh ošetření probíhá? Aplikuje se hloubkově čisticí šampon, ale zapomeňte na kondicionér, ten je zde nežádoucí. Poté se vlasy pročešou, mezi námi, rozčesat to moje „háro“ bez kondicionéru byl teda celkem i bolestivý boj. :) Následně se kštice rozdělí a začne se nanášet uhlazující fluid. I během této fáze se vlasy musí důkladně pročesávat, aby se péče dostala úplně všude, 20 minut se nechá fluid působit. Teď možná čekáte další mytí, ale není tomu tak, kúra se již neoplachuje, ale vlasy se vysušují fénem za pomoci kartáče.

Když se vlasy perfektně vysuší, tak je na řadě zažehlování, pramen po prameni se vlasy žehlí. Teprve teď se vlasy opět umyjí, zbytky produktů jsou nežádoucí. Po vymytí se aplikuje rehydratační maska, která se nechá 5 minut působit. Poslední fází je vymytí masky, následné vysušení a styling vlasů.

sa

e
Před a po, celkem rozdíl, nemyslíte?

Musím říct, že ač jsem strávila cca tři hodinky na křesle, kdy jsem měla přesezeno snad úplně vše, stálo to za to. Vlasy jsou vyhlazené, sametové, lesklé a skvělé rozčesatelné. Krepatění vlasů je také pryč, což byl také jeden z mých problémů. Zkrátka a stručně, jsem naprosto nadšená a rozhodně po třech měsících, až keratinová terapie vyprchá, zajdu znova.

Ještě informace pro ty z vás, které nad Keratin Therapy přemýšlejí: Hodí se pro různé délky, bez rozdílu barev, a pro všechny typy vlasů.

Čtěte také:

Reklama