Milovat se přesně taková, jaká jste, to je výzva klidně na celý život. Schválně, ruce nahoru ty z vás, které se mají opravdu a bez výjimek rády se vším všudy?! Vsadíme se, že les rukou zase tak úplně neuvidíme. Být totiž sexy a milovat své tělo není úplně jednoduché. Ze všech stran na nás kouká instantní podoba krásy – vidíme upravené fotografie na sociálních sítích a závidíme a toužíme po tom, co je nám prezentováno. Ale chyba lávky. Podstatné je tu právě to slovo „instantní“. Ve skutečnosti to totiž nemusí být zase taková hitparáda. Ve skutečnosti mají námi sledované ženy i nějaký ten pupínek na obličeji, strie nebo celulitidu. Takový je život. Ten opravdový.
Zapomeňte na tipy a rady, že se na sebe máte každé ráno usmát nebo si říci něco pěkného. A najděte v první řadě štěstí sama v sobě. Získejte sebevědomí a pak vás nerozhodí ani kilo navíc.
5b83dfd0db839obrazek.jpg

Najít sama sebe

„Co si budeme povídat, po dvou dětech a manželství v úpadku jsem měla sebevědomí na bodě nula. Nebyla jsem schopná se na sebe ani podívat do zrcadla, natož abych se třeba svlékla do plavek. Přestala jsem chodit do obchodů s oblečením, protože mě pohled na mé nahé tělo v převlékací kabince frustroval. Manžel se mnou nespal a já bych s přehledem vyhrála titul nesebevědomá matka roku.“
„Mé trápení skončilo v momentě, kdy manžel požádal o rozvod z důvodu nového vztahu s mladší a zřejmě i krásnější ženou. První šok vystřídalo procítění. To jsem já? Tohle ze mě zbylo? Z ženy, která vždy věděla, co chce, která sportovala a měla postavu takovou, že pochodování ve spodním prádle nikdy nebyl problém? Rozhodla jsem se, že chci být zase tou ženou,“ vypráví Ivana.
„První krokem ke štěstí ve svém vlastním těle, bylo setkání s životní koučkou. Markéta mi dokonale otevřela oči a naučila mě pracovat se svým pochroumaným sebevědomím. A opravdu jsem se na sebe neměla usmívat do zrcadla, ale pokusit se odhodit předsudky. Byl to běh na dlouhou trať, ale stalo se. Děti už chodí do školy, navíc máme střídavou péči, a tak se v mém životě najde i čas jen a jen pro mě. Začala jsem znovu sportovat, pořídila jsem si permici na pilates a běhám a plavu. Je to ostuda, ale také jsem obnovila některá přátelství, která šla kvůli mateřství na vedlejší kolej. V neposlední řadě jsem udělala vítr ve svém šatníku a za pomoci stylistky jsem se naučila oblékat přesně lichotivě, žensky a občas i pořádně sexy.“ „Jasně, občas není každý den tak růžový, ale udělala jsem ve svém životě a se svým sebevědomím výrazný posun. A víte, co mi opravdu pomáhá? Masturbace,“ radí Ivana.

Mějte se ráda!

  • Každý den si najděte čas pro sebe. Alespoň pár minut, pokud není zbytí.
  • Pečujte o sebe. Nezapomínejte na kosmetické procedury, masky na pleť nebo upravené nehty.
  • Najděte na svém těle tu část, která se vám opravdu líbí a které si vážíte. Tu vystavujte na obdiv.
  • Nebojte se dotýkat svého těla. Poznávejte se.
  • Nejeďte pořád na plný plyn a naučte se odpočívat. Teprve pak vaše (nejen) vnitřní krása pokvete.

Také si přečtěte:

Uložit