Nesrovnávejte se s jinými

shutterstock-1013670778.jpg

Říká se, že srovnávání je zlodějem radosti a víte, co? Svatá pravda! Každý je jiný, takže nemá smysl řešit, proč nevypadáte jako vaše sestra, nejlepší kamarádka nebo sousedka. A navíc, i ty, s nimiž se porovnáváte, můžou mít úplně stejné pocity.

Soustřeďte se na to pozitivní

shutterstock-373832692.jpg

Je jasné, že některé části svého těla máte raději, než ty jiné. Tahle to máme jistě všechny. Místo toho, abyste se zaměřily během své sebekritiky na ty problematičtější partie, myslete pozitivně a naopak vnímejte ty, co mají vaše plusové body.

Jen ty správné kontakty

shutterstock-445069519.jpg

Sociální sítě nás doprovází na každém kroku a v ideálním případě by nás měly spíše těšit, než stresovat. A tak sledujte jen takové profily, které vás budou motivovat, bavit a hlavně vám nebudou srážet sebevědomí.

Odřízněte se

shutterstock-430472275.jpg

... je totiž naprosto v pořádku, že nejsme každý den skvělé a úžasné. A občas se můžeme prostě cítit pod psa. A tak se nebojte na chvíli odříznout a strávit čas sama se sebou a třeba si užít samostatně pěkný zkrášlovací den.

Předstírejte

shutterstock-521103259.jpg

Pokud pro vás není příliš přirozené a jednoduché najít lásku ke svému tělu, předstírejte to. Za pár dní už toto nové přesvědčení budete mít pod kůží a bude vám fajn!

Uložit

Uložit

Reklama