V chladnější polovině roku prožíváme spoustu pošmourných dnů a snad každého občas napadne, že by nejraději odjel někam hodně daleko, za sluncem a teplem. Ideálně na nějaké neotřelé místo, kde je možné nejen obdivovat přírodní krásy a poznat jiné kulturní tradice, ale také se sportovně vyžít a večer případně vyrazit do baru či restaurace za skvělými místními specialitami. Zní to až podezřele dobře, přesto ale takové místo existuje: jsou to indonéské ostrovy Gili. Že jste o nich ještě neslyšeli? Tak to je nejvyšší čas se s nimi seznámit! Pokud se pro ně jednou rozhodnete, buďte si jistí, že půjde o zážitek na celý život a že zde načerpáte energii na několik měsíců dopředu.

Gili

Na ostrovech Gili najde každý to, co vyhovuje jeho naturelu a představě o dovolené snů. Kdo dává přednost klidnější dovolené, ocení především nádherné pláže s bílým pískem a tyrkysově průzračné moře. Ti, kdo rádi prozkoumávají okolí, a to i pod vodní hladinou, zaujme nevídaně bohatý podmořský život, který je možné pozorovat i při obyčejném šnorchlování, sotva uplavete prvních pár metrů od břehu. Ne náhodou mají tyto ostrovy pověst jednoho z nejlepších míst pro potápění na světě. Z dalších vodních sportů můžete vyzkoušet třeba paddleboarding. Při romantické procházce na pláži (nejen při nezapomenutelných západech slunce) snadno potkáte obrovské želvy a svět tu můžete pozorovat i z koňského nebo dokonce sloního hřbetu.

Gili

Pokud toužíte po tom, abyste unikli z ruchu všedních dnů moderní západní civilizace a třeba si i urovnali myšlenky, dopřejte si hlubokou relaxaci při skvělé masáži nebo navštivte lekci jógy. K uklidnění mysli a načerpání nových sil jistě přispěje i fakt, že na ostrovech Gili je zakázána motorizovaná doprava: s dopravní zácpou a kvílením motorek se zde tady určitě nesetkáte.

Ostrovy Gili jsou celkem tři: Trawangan je největší a je zde nejhustší infrastruktura a možnosti společenského i sportovního vyžití. Pokud se chcete večer bavit a mít k dispozici široký výběr bister a restaurací, potom je Trawangan – nejpopulárnější ze všech tří ostrovů – přesně pro vás. Menší a o něco méně rušný ostrov Gili Air je ideální především pro rodiny s dětmi či zamilované páry, které chtějí mít víc soukromí. Nejmenší ostrov Gili Meno vám poskytne skutečně autentickou zkušenost ostrovního života, kdy se můžete cítit skoro jako trosečník. (Ale nebojte, velmi dobře zabezpečený trosečník!) Gili Meno má také jako jediný ze všech ostrovů jezero, a to se sladkou vodou. 

Zní to sice lákavě, ale zatočila se vám hlava z toho, co všechno byste si před dovolenou i během ní museli zařídit? Letenky, ubytování, transfery z ostrova na ostrov či na výlety, pátrání po tom, kde je ta úplně nejlepší pláž ze všech nebo místo pro potápění, případně shánět půjčovnu potřebného vybavení a instruktora… V exotické zemi to není úplná maličkost a lehce tím ztratíte mnoho hodin drahocenného času. Anebo jen řeknete, jak byste si dovolenou představovali, a během nejbližších dnů máte před sebou kompletní balíček služeb přesně na míru včetně podrobného itineráře. Postarají se o to Lukáš Vaněk a Tomáš Kubišta, majitelé cestovní kanceláře Gili Travel, která se vedle ostrovů Bali, Lombok a Komodo specializuje právě na ostrovy Gili. Oba strávili v oblasti několik let, a tak všechno, co kdy svým klientům navrhli a zařídili, mají mnohokrát vyzkoušeno na vlastní kůži. V neposlední řadě jsou spolumajiteli hotelu na ostrově Gili Trawangan, kde přednostně ubytovávají své klienty. Samozřejmostí je i kompletní pojištění včetně pojištění storna zájezdu a možnost osobního průvodce či konzultací po celou dobu pobytu. To vše navíc nemusí stát o mnoho víc než jeden průměrný plat.

Gili

A kdy ostrovy navštívit? Pro poklidnější atmosféru je optimální vyrazit na jaře nebo na podzim, mimo letní prázdniny a období po Vánocích. Na Gili vás čeká stabilní slunečné počasí s teplotou okolo 30 stupňů a nemusíte se obávat ani nepříjemných období dešťů: ty v této oblasti nejsou. Pokud máte chuť vyrazit, vaší exotické dovolené už nestojí nic v cestě!

 

Gili Travel je vysoce specializovaná cestovní kancelář, která staví na osobních zkušenostech majitelů a individuálních požadavcích klientů. 

Zaměřuje se na cestování po vybraných oblastech Indonésie: ostrovech Bali, Lombok, Komodo a Gili, které má ve svém názvu. 

Kompletní balíček služeb včetně letenek a výletů vás nemusí vyjít o mnoho víc než jeden průměrný plat. Exotická dovolená s dech beroucími zážitky je tak dostupnější, než si mnozí myslí.

Reklama