sd
Z kolekce: Orsay

Léto je mimo jiné symbolem svateb. Zatímco nevěsta o tom, co na sebe přemýšlí celé měsíce, svatební hosté se často rozhodují spontánně, na poslední chvíli. To pak vyvstane obvyklá otázka: Co si obléci?

sd
Zdroj foto: Mohito

Dlouhé vs. krátké šaty?

sd„Pravdou je, že u nás v České republice se úplně nenosí dlouhé róby, pokud jdeme na svatbu jako hosté. Většina klientek, které si u nás půjčují, nebo kupují dlouhé šaty, jsou většinou klientky ze Slovenska anebo dámy, které míří na zahraniční svatbu.“ Radí Sandra Zelinková majitelka svatebního salónu SAN VERITÁ. „Ať už budete vybírat dlouhé či krátké šaty, tak bych raději volila jednodušší varianty, nikoliv přezdobené. Různobarevné kamínky a jiné zdobení se spíše hodí na plesy. Nejdůležitější při výběru šatů je vybrat správný střih, aby co nejlépe seděl dané postavě. Během léta vsázejte na vzdušné materiály jako chiffon aneb hedvábí. Poslední roky jsou velmi oblíbené šaty s prvkem krajky. Ta působí romanticky a pro takovou příležitost je vhodná. Letošním hitem jsou bezesporu balonové sukně. Ty v kombinaci s hezkým tílkem či topem, vypadají vysoce elegantně. Pokud nejste příznivcem šatů a sukní, tak je možné zvolit kostým. Podle mého názoru na svatbu patří spíše šaty,“ prozrazuje Sandra.

 

ds
Zdroj foto: SAN VERITÁ

Jakou barvu zvolit?

„Co se týká barev, je to na každé z nás. Jediné, co se opravdu nesmí je bílá barva, jelikož v bílé může přijít pouze jedna a to je nevěsta. Zároveň bych ani nedoporučovala smuteční černou. Tuhle klasiku má většina žen v oblibě, ale i tak bych doporučila ji alespoň vyměnit za tmavě modrou. Ta leckdy vypadá lépe než samotná černá. Na výběr je spousta jiných alternativ, od decentní tělové přes letní pastelové odstíny až po jasné barvy a veselé vzory. Jen pozor, aby nebyly až příliš veselé. Tento den patří nevěstě, ne vám :-),“ dodává Sandra Zelinková.

Na co nezapomínat?

„Pokud již máte vybrané šaty, je nutné k tomu sladit i další doplňky, jako jsou boty a kabelka. Pokud se celá svatba odehrává venku na trávě, tak rozhodně nedoporučuji jehlové podpatky, jelikož se celý den budete bořit do trávníku. Klidně je možné vzít nějaké hezké sandálky nebo balerínky, ve kterých vydržíte celý den. Pokud potřebujete nabrat nějaký ten centimetr, vezměte si boty na platformě či širší podpatek. Na svatbu se hodí menší kabelka „psaníčko“, které může být i ve stylu crossbody. Co si budeme povídat, tahat se s velkou kabelkou celý den, není úplně příjemné. Na takovou příležitost se navíc klasická kabelka ani nehodí,“ dodává na závěr Sandra Zelinková majitelka svatebního salónu SAN VERITÁ.

Čtěte také:

Reklama