shutterstock-1009330039.jpgFoto: Shutterstock

Pleťové masky

Občas si navykneme na jendu masku, kterou používáme dokola, protože nám vyhovuje. Není ale vůbec od věci masky střídat a uspokojovat různé problémy s nimiž se setkáváme v různých částech obličeje.

Například pokud máte mastnou pleť, použijte na T-zónu a na tváře detoxikační masku. Poté na čelist, čelo a spánky, kde je kůže sušší, použijte hydratační masku. Na zbytek obličeje pak naneste svou oblíbenou masku.

Jiný den můžeme použít chladicí oční masku, abychom redukovaly kruhy pod očima nebo opuchliny. Masku s aktivním uhlím zase naneseme na T-zónu a tváře, a nakonec použijeme uklidňující jílovou masku na čelo, bradu a čelisti. Vaše pokožka se potom bude cítit jako znovuzrozená.

neut.jpg

Hydratační maska Neutrogena Hydro Boost / Lipová detoxikační maska Nobilis Tilia / Hloubkově čisticí maska Kiehl’s


Výkonný nástroj pro péči o pleť

Nástroje pro světelnou terapii: Světelná terapie může pomoci řešit nesčetné množství problémů s péčí o pleť od hyperpigmentace a zjizvení po nerovnoměrný tón pleti, jemné linie a vrásky. Různá barevná světla mají různé účinky: Červené světlo může zvýšit produkci kolagenu a modré je antibakteriální, je tedy je skvělé pro pokožku náchylnou k akné. Terapie zeleným světlem zase pomůže ke snížení zarudnutí a citlivosti a žlutá může být použita pro odvodnění.
 
Mikroproudé nástroje: Pokud se snažíte napnout, tónovat a pozvednout kůži, toto zařízení pomůže podpořit produkci kolagenu a elastinu.

Derma válečky: Dermo váleček je jedním z nejúčinnějších nástrojů pro péči o pleť. Pomůže proti jemným vráskám nebo zlepšuje zánětlivou pigmentaci. Drobné jehly vytvářejí v pokožce mikro-body, díky nimž pokožka produkuje více kolagenu.
 
Gua Sha: Gua Sha je nástroj i technika, která spočívá v tom, že se obličej tře hladkým kamenným válečkem. Tímto způsobem by se měla pokožka prokrvit, uvolnit a zbavit vrásek a ucpaných pórů.

mikro.jpg

Diamantová mikrodermabraze BeautyRelax Peelmax / Zoë Ayla Micro-Needling Derma Roller / Gua Sha z růženínu REVOLUTION 

Hydratační esence

Esence je odlehčená receptura – silnější než toner a více tekutá než sérum. Pomáhá hluboce hydratovat a připravuje pokožku, aby mohla účinněji vstřebávat další produkty pro péči o pleť. Často obsahuje hydratační složky, jako jsou kyselina hyaluronová a glycerin, a fermentované složky bohaté na živiny, jako jsou kvasnice, rýže nebo zázvor, které urychlují obnovu pokožky.

voda.jpg

NIVEA Hydratační sérum-esence Hyaluron Cellular Filler / L’Occitane Hydratační esence Aqua Reotier / MISSHA Super Aqua Ice Tear Essence 

Opalovací krém
Nejlepší věcí, kterou můžeme dělat pro svou pleť, je mazat se denně ochranným faktorem. Může to znít jednoduše, ale význam opalovacího krému je pro pleť opravdu velký.  „Pokud chcete pro svou pokožku něco udělat, používejte denně opalovací krém,“ říká dermatoložka Shereene Idriss dle webu hudabeauty.com. „Slunce není váš přítel! Kdybych se mohla vrátit v čase, bylo by to to, co bych chtěla říct svému mladšímu já.“
 
Nespoléhejte se na SPF ve svých krémech nebo make-upech. To k ochraně pokožky před sluncem nestačí.  Aby byla zajištěna dostatečná ochrana, musely byste se namazat několikrát. Je tedy důležité ještě používat samostatný opalovací krém. Ten by měl být použit předtím, než nanesete make-up nebo BB krém.  Nikdy byste na obličej neměly používat nižší ochranu, než je SPF 30. Také se všímejte u výrobků hodnocení UVA se čtyřmi nebo pěti hvězdičkami.

opalovak.jpg

Sisley Sunleya proti stárnutí pleti SPF 30 / Clinique Anti Wrinkle SPF 30 / Vichy Idéal Soleil na obličej a tělo SPF 50

Reklama