Plesová sezona již klepe na dveře, a proto je potřeba se na ni náležitě připravit. Na výběr je spousta variant, co si na takový ples obléci. Rozhodli jsme se, že pro vás, které se chystáte na nějakou slavnostní událost a stále nevíte, co na sebe, přineseme alespoň malou inspiraci...

Nejdříve musíte promyslet, jaké šaty si obléknete. Protože k nim pak musíte zvolit vhodné doplňky, aby vše krásně ladilo. Mezi barvami je neustále nejvíce v kurzu nesmrtelná klasika, a tou je černá. Mezi ženami je oblíbená především proto, že opticky ubírá pár kil, což je úžasné, a navíc je skvěle kombinovatelná s jinými barvami. Proto rozhodně nešlápnete vedle, když po této klasice sáhnete, ale co takhle vyzkoušet pro tentokrát něco jiného a zvolit o něco veselejší barvičky

Co takhle například růžová? Ta sluší jak blondýnkám, tak brunetkám, a dokonce i rusovláskám, vždy záleží na kontrétním odstínu. Hodně přemýšlet pak ale musíte u doplňků, abyste nepůsobily přehnaně jako z filmu Pravá blondýnka. Pro ty z vás, které se bojí křiklavých tónů, je zde trendy vínová a všechny její odstíny. Ta opět bude slušet naprosto všem ženám, jen myslete na to, že vínové či bordó odstíny mají tendenci přidávat malinko na věku, a proto je zde na místě dobře promyslet i takový detail, jako je účes a líčení.

s
Z kolekce: www.zoot.cz, 1699 Kč

cdsf
Z kolekce: www.zoot.cz, 1899 Kč

Jak jste mohly vidět na fotkách výše, tak dlouhé šaty jsou v kurzu a rozhodně v nich ostudu na žádné společenské akci neuděláte. Pokud však máte krásnou postavu, kterou vám závidí všichni ve vašem okolí, klidně ji zvýrazněte kratším střihem šatů. Pozor ale na délku, nepřežeňte to, abyste nepůsobila lascivním dojmem. Ideálně by délka večerních šatů měla dosahovat do půlky stehen, nejlépe pak nad kolena. Pokud se nebojíte trochy extravagance, klidně zvolte šaty s flitry, ve kterých budete prostě nepřehlédnutelná.

sdf
Z kolekce: www.tamsinlondon.cz, 2805 Kč

Jelikož jsme již zmínili klasiku v podobě černé barvy, nesmíme opomenout ani krajkové zdobení, které je momentálně velmi oblíbené a nosí se téměř na všech kouscích oděvu, večerní nevyjímaje. Šaty, které budou zdobené krajkou, vám dodají punc pravé elegantní dámy.

as
Z kolekce: www.tamsinlondon.cz, 700 Kč

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na boty, psaníčka a samozřejmě doplňky. Už několikrát jsme zmiňovali, že již nemusíte mít barevně sladěnou kabelku s botami, ale pokud vyrážíte na slavnostní událost, jakou je ples, měly by spolu tyto doplňky alespoň korespondovat. Výhodou je, že v poslední době se velmi uchytil trend, kdy se kombinuje zlato se stříbrem a jinými kovy, tudíž si již nemusíte lámat hlavu, jestli zvolit doplňky stříbrné či zlaté, klidně je namixujte.

df
Z kolekce: www.fashionplanet.cz, 249 Kč

Rada na závěr: Jdete na ples, venku je místo chodníku jedna velká skluzavka, a vy koketujete s myšlenkou, že byste si vzala k šatům kozačky? Ano, to si klidně vezměte, ale v hale se rozhodně přezujte do krásných lodiček! Není nic horšího než vyrazit na ples v šatech a kozačkách (myslíme i ty na podpatku). Na ples prostě patří jedině subtilní lodičky nebo sandálky (ty je možné obout bez punčoch).

sda
Z kolekce: Baťa, 799 Kč

sd
Z kolekce: Baťa, 1599 Kč

Čtěte také:

Reklama