Všechno to dává docela smysl. Jestliže nebudeme mít sebevědomí, budeme pořád přemýšlet nad tím, jestli nás má náš partner rád. Rozhodně pro nás bude snazší představit si, že nás podvádí, a abychom nemluvily jen o oblasti vztahů, možná nebudeme úspěšné ani na poli pracovním a hlavně nebudeme šťastné. Sečteno podtrženo, selflove není nic jiného než získání sebevědomí, navlečené v trendy slovíčku. Zájem opět vzbuzuje v období, kdy se ženy a dívky hroutí z přílišného zájmu či naopak nezájmu o jejich osobu na sociálních sítích. Problém je, že hranice mezi egocentrismem a sebeláskou je velice tenká, i když jde o zcela jinou roli.

5cee8c62beab5obrazek.png
Když jste egocentrik, znamená to, že ve středu vašeho zájmu není nic jiného než vaše vlastní ego. Sebeláska je o vřelém vztahu k vlastnímu egu, díky kterému jste schopni říci ne na věci, jež jsou vám nepříjemné. Máte se prostě natolik rády, že nedopustíte, aby bylo vašemu egu ublíženo, zároveň však kvůli egu lásku neodmítáte, protože pro vás nikdo není dost dobrý.


Některé celebrity dokonce přišli na to, že v důsledku neustálé masky, kterou pro fanoušky nosí, ztrácí sami sebe a přestávají být šťastné. Jednou z nich je třeba vlogerka Teri Blitzen, známá svými make-up tutoriály, které ji vyvedly do světa internetové slávy. Protože začala velmi mladá, přišla takřka o normální dětství a dospívání. Naštěstí si vše včas uvědomila a začala bojovat za to, aby se měla znovu ráda nejen ona sama, ale aby ke změně inspirovala ostatní dívky. Smazala všechna stará videa a založila nový kanál, kde můžeme najít motivační videa právě s tematikou selflove. Voiceover je sice v angličtině, ale české titulky jsou k dispozici.

Jak se mít ráda:

  • Nepřehánějte to se sociálními sítěmi, protože závislost na počtu lajků vás může o sebevědomí připravit úplně.
  • Sebeláska nikdy nebude úplná, pokud se nenaučíte mít se ráda i bez vrstvy make-upu. Pokud pod ní schováváte každý den svůj obličej, zřejmě nemáte rády to, jak vypadá přirozeně. Velká chyba! Smiřte se s tím, jak vypadáte, všechny jsme krásné! Pokud máte pupínky, zkuste řešit jejich příčinu. Vždy nějaká je.
  • Jestliže se už nějaký ten čas dřete na pilates a pořád nepřichází výsledek, asi je čas vykašlat se na to a přijmout se taková, jaká jste. Jezte zdravě, protože svoje tělo přeci milujete a chcete mu dát jen to nejlepší. K tomu přiměřeně zdravého pohybu a zbytek už jste prostě vy. 
  • Nepomáhá hubnutí, pleť se nelepší a vy se prostě nedokážete milovat, tak jak vypadáte přirozeně? Jestli vám to po psychické stránce pomůže, nechte si udělat klidně liposukci nebo chemický peeling.
  • Uvědomte si, že každý člověk je jiný. Jste prodavačkou v supermarketu a štvou vás všechny chytré řeči vysokoškoláků? Potom je něco špatně. Jen vy můžete rozhodnout o svém osudu, a pokud cítíte, že jste v práci spokojená, není důvod k zášti. 
  • Hlavně buďte v klidu! Co vás může vyvádět z míry, když jste spokojená sama se sebou a tudíž šťastná? Jestliže uslyšíte nějaké řeči o tom, že nejste dost hezká, vzpomeňte si, kdo takové teze může pronášet? Zřejmě někdo, kdo sám není spokojený sám se sebou.

Čtěte také:

Reklama