izip

Současným trendem a stále častěji diskutovaným tématem se stává elektronické zdravotnictví, konkrétně Elektronická zdravotní knížka. Přestože mnohé z nás při vyslovení slova elektronický zamrazí a od technického dáváme raději ruce pryč, Elektronická zdravotní knížka si naši pozornost zaslouží. Jedná se o zabezpečenou kopii zdravotní dokumentace vedené v elektronické podobě a přístupné prostřednictvím internetu. Přestože má mnoho důležitých funkcí, tou hlavní je včas a bezprostředně informovat ošetřující lékaře nejen o vašem zdravotním stavu, ale také o základních údajích, jako je krevní skupina, alergie, trvalé nemoci, a tak nejen urychlit stanovení diagnózy a zahájení správné a účinné léčby, ale v krizových případech, kdy je čas rozhodující, také zachránit Váš život.

Mějte přehled o vašem zdravotním stavu!

Vlastníkem Elektronické zdravotní knížky jste Vy sama a sama také rozhodujete, komu umožníte nahlédnout a zapisovat do Vaší zdravotní databáze. Lékaři si díky Elektronické zdravotní knížce nepřímo předají Vaše zdravotní informace a Vy se tím vyvarujete neustálému dotazování lékařů na nemoci, kterými jste prošla, léky, které užíváte, alergie, kterými trpíte, stejně jako se vyhnete opakování mnohdy nepříjemných vyšetření. Zároveň budete mít neustále přehled o Vašem zdravotním stavu, lécích, které máte předepsané nebo třeba očkování, která jste podstoupila, aniž byste se musela strachovat, že bude Vaše zdravotní dokumentace ztracena nebo skartována. Elektronická zdravotní knížka, kterou přináší česká společnost IZIP, je kladně hodnocena také v zahraničí, Evropská unie si ji zvolila jako referenční projekt pro přípravu jednotného systému elektronického zdravotnictví.

Zaujala Vás Elektronická knížka natolik, že byste ji chtěla mít? Její pořízení je jednoduché. Můžete si ji zaregistrovat na pobočkách České pošty se službou CzechPOINT (v současné době pouze pojištěnci VZP), na www.izip.cz odkaz „Chci zdravotní knížku", u svého lékaře, ve vybraných lékárnách v síti Lekis (označených samolepkou IZIP), a na dalších označených registračních místech. Zároveň máte nyní možnost při registraci Elektronické zdravotní knížky soutěžit o wellness víkend v Poděbradech.

Více informací naleznete na www.izip.cz

 

Reklama