sd

Anglický styl oblékaní přináší do našich šatníků elegantní a jednoduchou nadčasovost. Je jedním z mála stylů, které nepodléhají neustále se měnícím módním trendům. Tím, že se jedná o nesmrtelnou klasiku, která bude vždy v kurzu, zaměřte si i vy na tento líbivý módní styl.

Na první pohled působí tento druh oblékání unisexově. Což vyplývá z toho, že je inspirován pánským šatníkem a především pak jezdeckou módou. Ač oplývá prvky pánské módy, nemusíte se bát, že byste nepůsobila žensky. Možná jen trošku jinak, než jste zvyklá. Přeci jen dámy v této zemi jsou více konzervativní. To jim ale neubírá na smyslnosti a sexappealu. Navíc, můžete tento styl obohatit o nějaký ryze dámský kousek. Tím jsou třeba lodičky do špičky, či vypasovaná sukně. Různé hluboké výstřihy a rozparky v anglické módě nehledejte.

d
Z kolekce: Www.tamsin.cz

Strohost. Tak by se dal anglický styl popsat. Střihům vévodí jednoduché a klasické linie. Z materiálů vede tvíd, vlna, semiš, samet, manšestr a nepromokavé látky. Výjimkou není ani využití umělé kůže. Vzory, jako drobné káro, tartan, kohoutí stopa nebo rybí kost, jsou neodmyslitelnou součástí anglického odívaní. Však nejčastěji můžete nalézt především klasickou kostku. Ani barevné kombinace nejsou nikterak divoké. Nejčastěji se jedná o přírodní odstíny, nebo klasika v podobě černé, šedé a bílé.

Ať už zvolíte jen jeden kousek v anglickém duchu, jako je bílá košile, kostkované sako se záplatami na loktech, vlněný kabát nebo obuv typu Chelsea, určitě nešlápnete vedle.

Čtěte také:

Reklama