Evoluce není pro moderního člověka žádnou novinkou. Evolučních teorií máme, konec konců, celou řadu. Obvykle se však mluví o evoluci v minulosti, nikoliv v budoucnosti. Evoluční psycholog doktor Oliver Curry z London School of Economics se rozhodl učinit výjimku. Na základě pozorování šimpanzů vyslovil teorii o budoucím rozdělení lidstva do dvou odlišných druhů.

Větší ňadra a penisy
V důsledku pohlavního výběru, který je zaměřen na takzvané indikátory zdraví, mladistvosti a plodnosti, dojde ke zdůraznění některých znaků. Muži budou mít symetričtější rysy, hlubší hlasy a větší penisy, zatímco ženy budou mít lesklejší vlasy, jemnou kůži bez ochlupení a větší oči  a prsa.

Vrcholu fyzických možností by člověk jako druh měl dosáhnout kolem roku 3000. Průměrná výška se posune na 183 až 214 cm a průměrný věk na 120 let. Rasové rozdíly budou smazány a barva pokožky se ustálí na už dnes populární „opáleně vypadající“ bronzové.

Elita a odpad
V následujících tisíciletích pak dojde k rozdělení lidstva na dva druhy. Zatímco majetná elita si udrží dokonalý vzhled a bude vyhledávat stejně geneticky disponované partnery, chudá většina postupně zdegeneruje – fyzicky i psychicky. Imunitní systém elity však bude pravděpodobně velmi slabý, protože se bude čím dál tím víc spoléhat na rozvinuté technologie a medicínu.

Zdroj: BBC NEWS

Co myslíte, má Curry pravdu, nebo se plete? Proč? Dovedete si představit svět, který popisuje? Líbil by se Vám? Jako člence elity? Nebo si myslíte, že se vývoj vydá úplně jiným směrem?

Reklama