Henri Nestlé představil světu jednu z prvních kojeneckých výživ v roce 1867 pod názvem Farina Lactée. Na myšlenku svého zakladatele „Pomáhat maminkám a dětem“ navázala společnost Nestlé 60letým výzkumem mateřského mléka ve vědecko-výzkumném středisku v Lausanne. Mateřské mléko je nejlepší výživou pro miminka a Nestlé má za cíl se mu co nejvíce přiblížit. Nejdříve se vědečtí experti zaměřili na jednu z nejdůležitějších složek mateřského mléka – bílkovinu. V posledních 30 letech se věnovali výzkumu oligosacharidů HMO (Human milk oligosaccharides), z nich nejpočetnější strukturou mateřského mléka je struktura 2´FL.

Revoluční a nové složení prospívá především kojencům

Prémiová kojenecká výživa BEBA COMFORT 2 HM-O je určená pro děti od 6. měsíců a je pokračovací řadou BEBA COMFORT 1 HM-O. Jako první a jediná kojenecká výživa obsahuje oligosacharid 2´FL strukturu identický s těmi v mateřském mléce.  HMO neboli oligosacharidy mateřského mléka, jsou bioaktivní složky, které jsou třetí nejpočetnější složkou mateřského mléka. Dále obsahuje nejlepší možnou bílkovinu OPTIPRO, která se získává speciálním procesem s cílem přiblížit se co nejvíce mateřskému mléku. Revoluční složení této prémiové kojenecké výživy je také obohaceno o probiotické baktérie Lactobacillus reuteri, které se přirozeně nachází ve střevní mikroflóře kojených dětí. Složení produktu přirozeně posiluje imunitní systém kojenců a podporuje jejich zdravý růst a vývoj.

Začalo to před více než 150 lety

Společnost Nestlé byla založena v roce 1866 a je pojmenována podle německého lékárníka žijícího ve Švýcarsku – Henriho Nestlé. Ten celý svůj život zasvětil experimentování s různými kombinacemi mléka, pšeničné mouky a cukru, tak aby vytvořil odpovídající výživu pro kojence, kteří nemohli být krmeni mateřským mlékem. Jeho hlavním cílem bylo pomoci při řešení problému vysoké míry kojenecké úmrtnosti v důsledku nedostatečné a nesprávné výživy.  V roce 1867 ve švýcarském městě Vevey uvedl na trh svou „Farine lactée“, která kombinovala kravské mléko, pšeničnou mouku a cukr. Revoluční výrobek měl úspěch po celém světě. Jednalo se o první sériově vyráběnou a bezpečnou náhradu za mateřské mléko.

BEBA COMFORT 2 HM-O v prémiovém a praktickém balení

Prémiová řada kojeneckých výživ je díky 100% recyklovatelné plechovce dobře chráněna před vzduchem a vlhkostí. Odměrka je uložená v odděleném prostoru plechovky. A tím je zajištěno hygienické řešení. Průhledné víčko napomáhá k vidění, kolik prášku v plechovce stále zbývá. A navíc se dá již prázdná plechovka použít např. jako dóza v kuchyni.

Doporučená maloobchodní cena je: 399 Kč

Více na NESTLEBABY.CZ

Reklama