Jan Schmid ve spolupráci s výtvarníkem Jaroslavem Malinou připravují nejnovější ypsilonkovskou premiéru, inscenaci „Budoucnost je v sexu aneb Prvobytně pospolné místo v Čechách“ (titul byl dříve avizován pod pracovním názvem „Můj tajný deník“).

Ypsilonka

„Před časem jsem napsal knihu ‚Život v závorce aneb Prvobytně pospolná místa v Čechách' a teď mě dramaturg a kolegové přesvědčili, že bych ji měl inscenovat. Pojednává hlavně o mém mládí, ovšem z dnešního hlediska. Vytvářím tedy takovou osnovu, momenty nosné pro představení, které právě začínáme zkoušet. Osou inscenace budou narozeniny jisté horalky v pohraničí, kde se zprostředkuje zmrtvýchvstání jejího muže. Muže, jenž na toto osamělé místo v horách přišel po válce, kdy do té oblasti přišli noví obyvatelé...,“ charakterizuje Jan Schmid svůj nový projekt - inscenaci o lásce, erotice, pravdě i lži.

Ypsilonka, Jiří Lábus a Martin Dejdar

Nejnovější ypsilonkovský titul se pyšní hvězdným obsazením, v hlavních rolích se můžete těšit například na Petra Vrška, Martina Dejdara, Janu Synkovou, Jiřího Lábuse, Petra Vacka, Renatu Rychlou, Barboru Vyskočilovou, Pavla Nového, Jakuba Slacha, Romana Mrázika a další.

Premiéry jsou naplánovány na 4. a 6. května, nejbližší reprízy se uskuteční 9., 16. a 24. května.

Program Studia Ypsilon a další informace o inscenacích i týmu divadla najdete na www.ypsilonka.cz

Reklama