Pojem „havlovky" snad nemusím nikomu připomínat. Ale kdyby náhodou: Jsou to extrémně krátké kalhoty, ve kterých vešel Václav Havel nejen na nádvoří Pražského hradu, ale i do dějin. Krejčí, který je šil, se tutlá, možná to zničilo i jeho pověst, a přitom je v tom chudák nevinně, protože nejen Václav Havel, ale muži obecně nejsou zvyklí nosit šle. A tak nějakým nedopatřením, zřejmě vlivem nervozity, si je zkrátil a výsledkem jsou slavné havlovky. Kdyby tak Václav Havel tušil, že se jeho roztomilá nemotornost jednou stane módním hitem.

To samozřejmě trochu přeháním, ale z nejčerstvějších zdrojů vím, že se pánské kalhoty budou zkracovat. A nejen kalhoty, celé obleky budou vypadat jako sražené. I saka budou těsnější, kratší a z rukávů bude manžeta košile dva centimetry koukat, což bylo dříve nemyslitelné. 
Tím nejčerstvějším zdrojem byla módní přehlídka českého konfekčního giganta OP Prostějov.
Když vyšli na pódium první manekýni/modelové (obojí je strašné) a diváctvo zabodlo oči směrem k podlaze na nezvykle krátké nohavice, ujal se hlavní designér slova a přiznal se, že to prostějovští okoukali ve FLORENCII.„Napřed nám to bylo divné, že Italové nosí krátké kalhoty dokonce s barevnými ponožkami, ale když jsme to viděli i na malých Japoncích, kterým je vždycky všechno spíš dlouhé, pochopili jsme, že to tak má být, že nový trend je na světě.“

A tak ho vyzkoušeli na nejnovější kolekci pánské módy na jaro 2008, jen se podívejte.Trend je trend. Letos je to tak, příští rok se přijde zase s něčím jiným. Ale podle mého názoru se to moc neujme. Češi jsou příliš konzervativní a drží se raději klasiky.
Pro pořádek se mrknu do příručky pro gentlemany, jak to má být správně.Její autor Bernhard Roetzel píše:
U kalhot stejně jako u rukávů platí zásada: Lépe trochu kratší než trochu delší, zvlášť když muž, který je nosí, není právě obr. V případě, že jsou kalhoty kratší, je bezpodmínečně nutné, aby ponožky, které je doplňují, sahaly poměrně vysoko, neboť posadí-li se takto oblečený muž, nesmí mu v žádném případě být vidět část holé nohy. To je ze společenského hlediska naprosto nepřípustné.
Lehce kratší kalhoty působí chlapecky a prodlužují malým mužům nohu. Kontinentální krejčí a konfekční krejčí zásadně tuto délku považují za špatnou. Délku kalhot měří tak, aby šev překrýval konec boty.


Jak se vám líbí nový trend v pánské módě?
Co myslíte, slušel by vašemu partnerovi?
Jak přijímá novinky v oblékání?
Je k nim vstřícný, nebo se drží raději klasiky?

Reklama