Snad každá žena se v životě dostala do situace, kdy se jí chtělo neodkladně na záchod a toaleta byla v nedohlednu nebo byla třeba natolik špinavá, že by usednutí na ni znamenalo několik týdnů strávených na infekčním oddělení.

Právě pro tyto situace přichází holandská společnost P-company na trh s mobilní nádobou na moč. Ženy tak už nebudou muset mužům závidět jejich obratný způsob úlevy, který je možné provést na jakémkoliv alespoň trošku krytém místě.

"Připadalo mi nespravedlivé, že muži stačí k vykonání tělesné potřeby malý keř nebo strom, za který se schová, aniž by musel stahovat kalhoty nebo vyhrnovat sukni. Nová mobilní nádoba na moč P-mate umožní močit ve stoje i ženám,“ popisuje nejnovější výrobek nizozemské firmy její ředitelka Moon Zijpová, která na nápad přišla při svém cestování po Indonésii, kde jsou čisté veřejné záchodky opravdovým luxusem.

Zijpová vymyslela nádobu z dokonale nepropustného materiálu ve tvaru kužele, která se bez problémů vleze i do těch nejpřilnavějších kalhot. „Ženy mohou nádoby na moč nosit v kabelce až do chvíle, kdy je budou, třeba při jízdě v autě, potřebovat. Po použití je stačí například zahrabat do listí. Jsou naprosto ekologicky nezávadné a rychle se rozkládají. To vše, aniž by ženy potřebovaly hledat místo, kde by ukryly své odhalené pozadí,“ vysvětluje jednoduchý způsob použití nádoby P-mate autorka.

O dokonalosti výrobku se zatím mohou přesvědčit ženy ze Švýcarska, Kanady a Finska, kde je tento revoluční výrobek už na trhu.