Svou troškou do mlýna dnešního tématu přispěla i moje kolegyně Simona. Myslím, že se má čím chlubit. Až si přečtete její přípěvek, možná mi dáte za pravdu.

Tohle přiznání mi asi závidět nebudete, ani já z něho nejsem nadšená, ale okolnosti mě donutily stát se řemeslnicí amatérkou. Umím kde co – malovat, obkládat, věšet lustry, montovat nábytek, drobné elektroopravy… možná mám v některé z vás konkurentku. V mých kamarádkách ale ne, ty vždy jen zírají a tajně mě litují, že kolem sebe nemám žádného chlapa kutila. Nemám a je to na mě znát.

Dva roky mi nesvítily žárovky v předsíni. Kdo by se divil, že nikoho nenapadlo je vyšroubovat a vyměnit, musím mu nejdřív popsat naši předsíň. V zádveří má plochu asi 1 m2, kde je malý botník a věšák a zbytek jsou vysoké schody vedoucí do jiné chodbičky, kde už jsou dveře do pokojů. Ty dvě žárovky byly zabudované do stropu nad schody ve výšce 3 metrů. Dosáhnout na ně bylo možné jen ze štaflí, ale ty se musely rozložit na příkrých schodech, takže to nešlo. Párkrát se mnou někdo štafle držel, několikrát mi dcera balancovala na zádech, zkoušelo to několik mužů, kteří tvrdili, že to není problém, ale nikdy se nikomu nepodařilo žárovky vyšroubovat, natož vyměnit.

Až minulý týden. A kdo byl tím šikovným? Já!!! Rozhodla jsem se totiž žárovky rozbít násadou od kladiva a střepy vykroutit kleštěmi. Celé dva roky jsme se obouvali a oblékali potmě, což mě už přivádělo k nepříčetnosti.

V jedné ruce jsem držela kladivo a dala žárovkám poslední šanci. Přítel se mnou držel schůdky a já se naposledy pokoušela žárovku vykroutit ručně. Zabrala jsem tak, že se mi málem rozbila v ruce, a ejhle – mrcha povolila. Po dvou letech a desítkách pokusů kde koho.

Měla jsem radost, jako bych právě dostala dárky pod stromeček! Tančila jsem jako malá, výskala a smála se. A už týden si jen tak rozsvěcím předsíň, abych se ujistila, že opravdu svítí. Je to krásný pocit!

Člověk by řekl: taková banalita vyměnit žárovky, ale když se k nim nemůže... Tak ti, Simono, držím palce, aby ti ty žárovky dlouho vydržely.

Napíšete nám také nějakou příhodu na dnešní téma? Jak vidíte na příkladu Simony, nemusí jít zrovna o kalamitu, ale třeba o dobrý pocit, že si dokážete s něčím poradit sama. Už jste si doma něco spravila? Jste jako prefesionál, nebo spíš Pat a Mat:

Napište nám na: redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama